Mezi oběťmi útoku v Ostravě jsou příslušníci Vězeňské služby

Mezi šesti oběťmi dnešní střelby v ostravské fakultní nemocnici jsou dva příslušníci Vězeňské služby. Informaci zveřejnil v tiskové zprávě mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Mluvčí bezpečnostního sboru Petra Kučerová ČTK řekla, že příslušníci nebyli při útoku ve službě a lékaře navštívili v době svého volna.

Dvaačtyřicetiletý pachatel střílel nelegálně drženou zbraní po pacientech v čekárně traumatologické ambulance. Šest jich zastřelil a další tři zranil. "Je to pro nás nesmírně zarmucující zpráva," uvedla Kučerová s tím, že o dalším postupu včetně případného vyhlášení sbírky pro pozůstalé rozhodne vedení sboru ve středu.

Ministryně Marie Benešová (za ANO) vyjádřila všem pozůstalým po obětech soustrast. "Přála bych si, abychom teď všichni mysleli na rodiny všech obětí, které přišly o své blízké během adventu. A abychom právě adventní čas využili ke zklidnění rozjitřených nálad, které často rozdělují naši společnost, a myšlenky směřovali k podstatným věcem v životě," vzkázala.

Vězeňská služba přišla o jednoho člena už letos v květnu při nehodě na Pražském okruhu. Eskortní autobus, v němž cestovalo devět odsouzených a deset příslušníků bezpečnostního sboru, úplně shořel. Třiadvacetiletý dozorce při srážce zemřel, dalších 14 lidí se zranilo a vznikla mnohamilionová škoda. Vězeňská služba pak pro rodinu zemřelého vybrala ve veřejné sbírce půl milionu korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policista spolupracoval s Piráty, u sboru končí

17.01.2020 12:11 Policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) propustila ze služby policistu za to…

Kriminalita v Česku vzrostla. Přibylo vražd, zločinci jsou sofistikovanější

16.01.2020 17:08 Aktualizováno V Česku loni vzrostla kriminalita o 3,5 procenta na 199.221 trestných činů. Policie objasnila -…

Armáda ČR chce nejméně jeden bojový dron, má být schopen nést zbraně

16.01.2020 14:29 Nejméně jeden průzkumný a bojový dron o váze několika stovek kilogramů, na který bude možné kromě…

Policie ČR převzala nová civilní auta, poprvé na operativní leasing

15.01.2020 17:12 Aktualizováno Policie dnes převzala nová civilní auta, poprvé je pořídila na operativní leasing. Za čtyři roky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama