Nejvyšší státní zástupce Zeman si umí představit rozdělení NCOZ

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman si dokáže představit rozdělení Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Zeman to dnes řekl v rozhovoru pro iRozhlas.cz. NCOZ vznikla před třemi lety sloučením policejních útvarů, vedení policie ji chce podle Deníku N opět rozdělit. Mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová uvedla, že proces ještě není uzavřen.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pavel Zeman
doporučujeme

Z NCOZ by se podle Deníku N měly vyčlenit odbor kyberkriminality a boje proti terorismu. Zeman je členem pracovní skupiny policejního prezidenta Jana Švejdara s názvem Reforma, která zasedá od začátku roku. V rozhovoru řekl, že toto (vyčlenění odborů) je pouze jeden z dílčích výsledků. Není to podle něj finální výstup.

Na otázku, co si o tom myslí, Zeman odpověděl, že si to dokáže představit. "Nemyslím si ale, že nastal čas se o tom bavit. Tato debata by měla probíhat dále ve skupině Reforma, a ne na veřejnosti. Beru to skutečně jako dílčí krok. Nemyslím si ale, že je to koncepčně úplně hotové," uvedl. Doplnil, že závěr ve skupině Reforma ještě není hotový.

Serveru Seznam Zprávy to potvrdila i mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. "Není pravda, že by komise k něčemu definitivně došla, proces ještě není uzavřen," řekla. Změnu policejní prezident okomentuje za měsíc na briefingu, na němž zhodnotí svůj první rok ve funkci, řekl ČTK mluvčí prezidia David Schön.

Podle Deníku N by se osamostatnily sekce terorismu a extremismu a sekce kybernetické kriminality, tedy zločinů spojených s počítači a internetem. Týkalo by se to 150 z nynější tisícovky policistů v NCOZ. Policejní prezident podle serveru plán oznámil vedení NCOZ v polovině října.

NCOZ začala po reorganizaci policie fungovat 1. srpna 2016. Nejvyšší žalobce Zeman tehdy před vznikem centrály podle médií v dopise členům vlády kritizoval sloučení protikorupčního a protimafiánského útvaru policie kvůli obavám z toho, že to může ohrozit vyšetřování složitých kauz.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Platy vojáků se od začátku roku zvýší o 1500 korun

16.11.2019 14:15 Platy vojáků by se měly od začátku roku zvýšit plošně o 1500 korun. Vojákům zařazeným do nejnižší…

Konec šéfa odboru válečných veteránů Stehlíka? Metnar zvažuje revizi návrhu

13.11.2019 17:05 Aktualizováno Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda…

Je rozhodnuto. Česko koupí bojové vrtulníky USA, budou stát 14,6 miliardy

12.11.2019 16:27 Aktualizováno Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6…

Česko slaví Den veteránů. V naší skupině byl zrádce, vzpomíná hrdinka 2.…

11.11.2019 17:57 Aktualizováno U příležitosti Dne válečných veteránů si dnes vojáci, politici i veřejnost na pražském Vítkově…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama