Obrana chce po SVOS Přelouč miliony za porušení smlouvy. Šikana, kontruje firma

Ministerstvo obrany se po firmě SVOS Přelouč domáhá zaplacení 11 milionů korun jako pokuty za to, že společnost nesplnila smlouvu a nedodala čtyři obrněná vozidla Perun do 30. listopadu 2018. Penalizační faktura dorazila do sídla SVOS loni v prosinci, uvedl dnes server Euro.cz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministerstvo obrany
doporučujeme

Ministerstvo chtělo od firmy koupit čtyři vozidla za 94,5 milionu korun, od smlouvy ale v létě odstoupilo. Stroj podle úřadu neprošel takzvanými vojskovými zkouškami. 

"Smlouva jasně stanovila termín dodání i penále za jeho nedodržení," sdělil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Problém vznikl tím, že na podzim 2018 byly prodlouženy vojskové zkoušky, protože vozidlo z pohledu zkušební komise nesplňovalo všechny požadavky armády. Tím, že byl termín testů posunut až do června 2019, začalo výrobci obrněnců od 1. prosince 2018 nabíhat penále, které narůstalo dalších 251 dnů, než ministerstvo nákup definitivně vypovědělo.

Generální ředitel SVOS Přelouč Jaroslav Černý označuje takový postup za "šikanózní". "Tento postup jen podtrhuje, že ministerstvo obrany (...) činí kroky, jejichž cílem je způsobit naší společnosti škodu. Přijde vám v pořádku, že Ministerstvo obrany ČR nejdříve podepíše smlouvu, pak přestane plnit své závazky z ní vyplývající a následně se ještě pokusí protistranu finančně sankcionovat?" napsal Černý v otevřeném dopise adresovaném ministrovi obrany Lubomíru Metnarovi (za ANO). Web má kopii dopisu k dispozici.

Firma argumentuje i tím, že přestože svého obrněnce k prodlouženým vojskovým zkouškám přistavila, zkušební komisaři s ním až do loňského června neprovedli ani jeden test. Loni v listopadu tak SVOS Přelouč podala k Obvodnímu soudu pro Prahu 6 dvě žaloby, kde si stěžuje na to, jak ministerstvo obrany ve zrušeném obchodu postupovalo.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policista spolupracoval s Piráty, u sboru končí

17.01.2020 12:11 Policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) propustila ze služby policistu za to…

Kriminalita v Česku vzrostla. Přibylo vražd, zločinci jsou sofistikovanější

16.01.2020 17:08 Aktualizováno V Česku loni vzrostla kriminalita o 3,5 procenta na 199.221 trestných činů. Policie objasnila -…

Armáda ČR chce nejméně jeden bojový dron, má být schopen nést zbraně

16.01.2020 14:29 Nejméně jeden průzkumný a bojový dron o váze několika stovek kilogramů, na který bude možné kromě…

Policie ČR převzala nová civilní auta, poprvé na operativní leasing

15.01.2020 17:12 Aktualizováno Policie dnes převzala nová civilní auta, poprvé je pořídila na operativní leasing. Za čtyři roky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama