Ostravští strážníci při zákroku proti ženě bez roušky nepochybili

Zákrok strážníků proti ženě, která minulý týden bez respirátoru popíjela v Ostravě-Porubě pivo na veřejném místě, což současná vládní protiepidemická opatření neumožňují, byl v pořádku.

krimi
doporučujeme

K takovému závěru dospěl po prověření věci odbor vnitřní kontroly. ČTK to dnes řekl mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů. Postup státních policistů, kteří na místě ženu zadrželi, se ještě prověřuje.

Třicetiletá žena minulý týden v úterý v doprovodu pětiletého dítěte popíjela pivo nedaleko porubské restaurace. Navíc neměla respirátor a odmítla se strážníkům legitimovat. Strážníci proto zavolali policisty, kteří ženu na místě zajistili. Žena ale odmítla na místě zůstat. Agresivní byla i po příjezdu policistů. Ti ji při zadržení povalili na zem a spoutali ji. Záznam zákroku se pak objevil na internetu.

Zákrok strážníků proti ženě, která v Ostravě-Porubě pivo na veřejném místě a neměla roušku (4:39) | zdroj: YouTube

Kontrola postupu strážníků jejich případné pochybení nepotvrdila. "Při projednávání protiprávního jednání žena odmítla se strážníky jakkoliv spolupracovat. I přes zákonná poučení odmítla strážníkům prokázat svou totožnost a následně pak neuposlechla opakované výzvy, aby zůstala na místě do příjezdu policie," řekl Machů.

Dodal, že strážníci se ženě snažili vysvětlit rozsah porušení vládních nařízení a důvod, proč má setrvat na místě. "Je nám líto, že svědkem celé události bylo malé dítě uvedené ženy, jelikož tyto situace jsou vždy velmi emočně vypjaté. S ohledem na tuto skutečnost se strážníci po celou dobu snažili danou situaci neeskalovat, jednat asertivně, a předejít tak možné traumatizaci dítěte," řekl.

Odbor vnitřní kontroly strážníků podle něj konstatoval, že postup strážníků vůči ženě byl zcela v souladu s právními předpisy. "Každý občan je povinen respektovat zákonná oprávnění strážníka, ať již v podobě prokázání totožnosti strážníkovi či uposlechnutí jeho zákonné výzvy," řekl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu půl miliardy za armádní tendr na vrtulníky

07.04.2021 15:09 Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil pokutu 550 milionů korun…

Strážníci v Uherském Hradišti při zákroku proti muži bez roušky zákon…

07.04.2021 11:20 Strážníci v Uherském Hradišti při svém zákroku proti muži bez roušky, který se stal 10. března,…

Policie během svátků zaznamenala 6921 přestupků proti opatřením

06.04.2021 16:50 Policisté v Česku od pátku do pondělka zaznamenali 6921 přestupků spojených s nedodržováním…

Ministerstvo se dohodlo s policií na kontrolách karantén a izolací

01.04.2021 13:23 Ministerstvo zdravotnictví podepsalo dohodu s policií, podle které budou krajské hygienické stanice…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama