Policie zadržela na D1 na Vysočině šest migrantů

Policie zadržela ve čtvrtek na dálnici D1 šest cizinců. Muži, kteří uvedli, že jsou z Afghánistánu, byli ukrytí v bulharském kamionu mezi nákladem zavařenin. V dnešní tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie ČR kontroluje řidiče
doporučujeme

Cizince zadržela cizinecká policie, která na odpočívadlo na 111. kilometru D1 přijela po upozornění obsluhy čerpací stanice. Do České republiky se dostali za pomoci převaděčů a jejich cílem byly Francie a Německo. "Kontrolou cizinců byly nalezeny doklady žadatele o azyl Rumunska, podle kterých bylo možné některé z nich ztotožnit. Zbývající migranti u sebe žádné cestovní doklady neměli a nebyli schopni žádným způsobem prokázat svoji totožnost," uvedla Čírtková. Dva z cizinců byli nezletilí a dva mladiství.

"Cizinci kromě jiného vstoupili na území České republiky v době platnosti nařízení ochranného opatření ministerstva zdravotnictví, které bylo vyhlášené k ochraně před zavlečením onemocnění covid-19, Tímto opatřením se nařizuje zákaz vstupu na území České republiky pro všechny občany třetích zemí, které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu covidu-19. I z tohoto důvodu tito cizinci nebyli oprávněni vstoupit a pobývat na území České republiky," uvedl Aleš Tulis, vrchní komisař odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Testy na covid-19 provedené po zadržení byly u všech šesti negativní.

Policisté zahájili s cizinci správní řízení. Dva putovali do zařízení pro umístění cizinců ve Vyšních Lhotách. Mladiství skončili ve výchovném ústavu ve Višňové a nezletilí ve výchovném ústavu Hostouň u Horšovského Týna.

Migranty loni policie na Vysočině zadržela ve 29 případech, v některých bylo zadrženo několik desítek lidí, v roce 2019 bylo stejných zásahů 18.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie během nouzového stavu zaznamenala 85 000 přestupků proti opatřením

12.04.2021 11:46 Za šest měsíců nouzového stavu zaznamenala policie přes 85.000 přestupků proti opatřením, které…

Policisté se stáhli z hranic okresů, intenzita ostatních kontrol se nemění

12.04.2021 10:39 Intenzita policejních kontrol dodržování protiepidemických opatření se ode dneška nezmění. Jediným…

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu půl miliardy za armádní tendr na vrtulníky

07.04.2021 15:09 Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil pokutu 550 milionů korun…

Strážníci v Uherském Hradišti při zákroku proti muži bez roušky zákon…

07.04.2021 11:20 Strážníci v Uherském Hradišti při svém zákroku proti muži bez roušky, který se stal 10. března,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama