Policie zasahovala na radnici Brno-střed, odnesla si materiály

Na radnici městské části Brno-střed zasahovala dnes až do večerních hodin policie. Zásah byl plánovaný, zástupci radnice předali policii různé materiály, které si předem vyžádala. ČTK to řekla mluvčí radnice Kateřina Dobešová a dodala, že více případ komentovat nemůže. Podle Hospodářských novin a Aktuálně.cz policie prověřuje vysoce postavené brněnské politiky ODS kvůli podezření na kupčení s městským majetkem a braním úplatků.

Magistrát města Brna, Nová radnice
doporučujeme

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu byli na radnici od odpoledních hodin do 21:00. "Setkání s policií a předání materiálů bylo předem dohodnuto, nejedná se tedy o neplánovaný zásah. Jsme vázaní mlčenlivostí, proto nemůžeme komentovat, čeho se předávané materiály týkají, policii poskytujeme maximální součinnost," uvedla Dobešová.

Policisté v souvislosti s možným kupčením s byty a braním úplatků byli na radnici už loni v srpnu. HN a Aktuálně.cz tehdy informovaly, že zásah měl souvislost s bývalým ministrem spravedlnosti a nynějším poslancem Pavlem Blažkem nebo současnou primátorkou Brna Markétou Vaňkovou a jejím náměstkem Robertem Kerndlem (všichni ODS). Podle médií podnítila vyšetřování politiků výpověď někdejšího starosty Rojetína Pavla Hubálka, jehož policie stíhá za kupčení s městským majetkem. Hubálek uvedl, že byl součástí systému, který tvořili právě politici ODS včetně Vaňkové, Kerndla a Pavla Blažka. Politici z ODS už dříve ČTK řekli, že nařčení odmítají, ničeho se nedopustili a celou věc vnímají tak, že se Hubálek snaží obhajovat všemi možnými způsoby.

Policisté byli v posledních letech na radnici Brno-střed potřetí. Po razii předloni v březnu skončil ve vazbě tehdejší radní a bývalý místostarosta Jiří Švachula (zvolen za ANO), který byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, jež ovlivnila desítky zakázek. Kauzu od loňského září projednává soud. Kromě Švachuly jsou obvinění další lidé a firmy, podle obžaloby dosáhla výše úplatků až 47 milionů korun.

Témata: Brno | radnice | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu půl miliardy za armádní tendr na vrtulníky

07.04.2021 15:09 Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil pokutu 550 milionů korun…

Strážníci v Uherském Hradišti při zákroku proti muži bez roušky zákon…

07.04.2021 11:20 Strážníci v Uherském Hradišti při svém zákroku proti muži bez roušky, který se stal 10. března,…

Policie během svátků zaznamenala 6921 přestupků proti opatřením

06.04.2021 16:50 Policisté v Česku od pátku do pondělka zaznamenali 6921 přestupků spojených s nedodržováním…

Ministerstvo se dohodlo s policií na kontrolách karantén a izolací

01.04.2021 13:23 Ministerstvo zdravotnictví podepsalo dohodu s policií, podle které budou krajské hygienické stanice…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama