Policie zastavila stovky aut před uzavřeným Chebskem a Sokolovskem

Policisté zamítli za 24 hodin, od sobotního do dnešního rána, vjezd nebo výjezd z uzavřených okresů Cheb a Sokolov v 579 případech. Nejčastějším důvodem pro vrácení řidičů byly cíle cest, jako je turistika, nákupy, návštěvy známých, ale také nevědomost o daném opatření v boji proti covidu, informovala dnes ČTK krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Policie ČR
doporučujeme

Policejní kontroly jsou na 44 místech na hranicích Chebska a Sokolovska. "Od pátečního do dnešního rána nebyly na kontrolních stanovištích žádné větší problémy s dopravou. Nárazově se tvořily krátké kolony například na dálnici D6, ale v tomto případě šlo o zdržení pouze v několika minutách. Vozidla jsou na stanovištích odbavována průběžně. Občané tyto kontroly respektují a prozatím nedošlo k žádnému narušení veřejného pořádku," uvedla policejní mluvčí.

Kolony se netvoří ani na hranici s Německem, kde od dnešní půlnoci platí kvůli vysokému výskytu mutací koronaviru v České republice zpřísněná opatření pro vjezd do zemí SRN.

Při kontrolách policisté zjistili i jiné prohřešky. "Během sobotního dne zjistili policisté při kontrolách na stanovištích 31letého muže v celostátním pátrání, po kterém na žádost Okresního soudu v Sokolově bylo vyhlášeno pátrání z důvodu zjištění pobytu. Dále zjistili jeden trestný čin, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve večerních hodinách na stanovišti na dálnici D6 mezi okresy Karlovy Vary a Sokolov kontrolovali policisté 37letého muže, který řídil osobní vozidlo i přes vyslovený platný zákaz řízení, který mu uložil Okresní soud v Chomutově," uvedla mluvčí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dokument k vycestování je součástí dokladů. Musí být vytištěn a fyzicky…

01.03.2021 17:20 Řidiči, kteří budou od středy cestovat z jednoho okresu do druhého, se musejí policejním hlídkám…

Ministerstvo obrany chce poslat do vesmíru experimentální družici

01.03.2021 15:29 Ministerstvo obrany hledá, kdo vyvine experimentální družici pro plánovaný národní satelitní systém…

OBRAZEM: První den lockdownu. Policie na stovkách míst po celé zemi…

01.03.2021 15:25 olicisté začali v noci na dnešek kontrolovat řidiče i cestující z vlaků a autobusů, jestli dodržují…

Policie začala kontrolovat okresy. Pokuty zatím nerozdává

01.03.2021 11:47 Policisté začali v noci na dnešek kontrolovat řidiče i cestující z vlaků a autobusů, jestli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama