Policie zaznamenala v noci v Česku 613 porušení restrikcí

Silvestrovská noc v ulicích českých měst a obcí byla klidná, s oslavami nesouvisely žádné zásadní problémy, uvedla dnes policie na twitteru. Přestupků proti omezením zavedeným kvůli epidemii koronaviru zaznamenala poslední den v roce 613, většinu z nich vyřešila domluvou. Podle vládních opatření platí mezi 21:00 a 05:00 zákaz vycházení, zavřené musejí být restaurace a na veřejnosti se nesmí pít alkohol.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Noční služba byla srovnatelná s běžnými dny v týdnu v počtu policejních výjezdů i přijatých oznámení," uvedla policie. Dominovala podle ní oznámení o rušení nočního klidu, porušování zákazu vycházení a kvůli používání pyrotechniky na veřejných místech.

"Častěji než obvykle jsme jezdili k partnerským či rodinným konfliktům v domácnostech," doplnila. Oslavy příchodu nového roku se totiž většinou přesunuly do bytů a domů.

Ze 613 silvestrovských přestupků, které byly porušením vládních opatření proti šíření epidemie, policisté 491 vyřešili domluvou. "Ostatní pak příkazem na místě nebo oznámením správnímu orgánu," napsala policie na twitteru. Pokuta na místě může být až 10.000 korun.

Policie na silvestra stejně jako v jiných letech posílila hlídky, letos ale musela navíc sledovat dodržování koronavirových omezení. Třeba v Praze na pořádek dohlížely stovky policistů, navíc byl v ulicích oproti minulým letům i dvojnásobný počet strážníků. Městská policie v Praze o silvestrovské noci zjistila 183 porušení krizových opatření.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stále není jasné, zda vláda vrátí armádě slibované peníze

22.01.2021 17:20 Osud deseti miliard korun, které vláda slíbila vrátit armádě, je stále nejasný. V pondělí se bude…

Středočeská policie spustí další terminály pro podávání oznámení

22.01.2021 14:17 Středočeská policie letos spustí další terminály pro podávání oznámení o protiprávním jednání…

Kriminalita v Česku loni klesla o téměř 17 procent, počet krádeží klesl o…

18.01.2021 12:10 V Česku vloni klesla kriminalita oproti předchozímu roku o 16,9 procenta na 165.525 skutků. V…

Vojáci dnes začnou pomáhat s pandemií na dalších šesti místech

18.01.2021 11:34 Vojáci dnes odjeli pomáhat kvůli pandemii koronaviru do dalších šesti nemocnic a sociálních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama