Policii zasáhla tragédie. Náměstek krajského ředitele Daněk spáchal sebevraždu

Náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radím Daněk zemřel. Policie to uvedla na svém twitterovém účtu. Podle serveru Novinky.cz šestapadesátiletý policejní důstojník spáchal sebevraždu na Novojičínsku.

Radim Daněk, náměstek moravskoslezského policejního ředitele v uprchlickém zařízení Vyšní Lhoty
doporučujeme

"Potvrzujeme tragickou událost, která zasáhla celou Moravskoslezskou policii. Příčiny a okolnosti úmrtí Radíma Daňka prověřují příslušné orgány. V tuto chvíli nebudeme poskytovat žádné konkrétní informace," uvedla policie. Ve zveřejněném prohlášení je také uvedeno, že policie vyloučila případné cizí zavinění.

Policejní ředitel Jan Švejdar uvedl, že jej informace o smrti Daňka hluboce zasáhla. "Jde o obrovskou lidskou tragédii, která poznamená životy mnoha dalších lidí. Je mi to moc líto. Rodině vyjadřuji upřímnou soustrast a jsem připraven poskytnout veškerou pomoc, kterou bude potřebovat," uvedl na twitteru.

I ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. "Nebyl to jen kolega, ale i přítel, kamarád a člověk s velkým srdcem," řekl. Dodal, že o když Daněk plnil celokrajské úkoly, nikdy nenechával bez povšimnutí běžné starosti policistů.

Předseda Unie bezpečnostních složek, která sdružuje policisty, hasiče, vězeňskou službu a celníky, Zdeněk Drexler Daňka označil za spravedlivého muže. "S Unií bezpečnostních složek spolupracoval již v minulosti, choval se k nám spravedlivě. Takového jednání se služebními funkcionáři není pro nás vždy samozřejmostí," řekl Drexler.

Podle informací Novinek se Daněk dnes zastřelil ve služebním autě. Policie dnes vyšetřovala sebevraždu, v souvislosti s ní odtahovala auto od přehrady u Bravantic na Novojičínsku.

Daněk ve funkci náměstka moravskoslezského policejního ředitele působil od roku 2013. Předtím několik let řídil pořádkovou policii. Řídil i obvodní oddělení v Bílovci či Fulneku. V roce 1997 se podílel na organizaci záchranných akcích během povodní v letech 1997 a 2009. Policejní jednotky řídil i během summitu NATO v Praze v roce 2002 a zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze v roce 2000.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie eviduje v Praze vyšší počet prohřešků proti opatřením vlády

28.10.2020 11:39 Policie zaznamenala za uplynulý den v Praze mírně víc prohřešků proti vládním protikoronavirovým…

Vojenští lékaři NATO a EU můžou přijet do Česka, poslanci návrh schválili

27.10.2020 16:48 Aktualizováno Pobyt vojenských zdravotníků členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie v Česku dnes…

Praha se chystá na protesty a recesistické akce, v ulicích budou stovky…

27.10.2020 12:19 Stovky policistů budou dohlížet na demonstrace, které pořadatelé svolali na středu 28. října do…

NATO poskytne Česku plicní ventilátory, armáda pro něj vyslala letoun CASA

27.10.2020 09:20 Armáda dnes ráno vyslala letoun CASA pro 60 plicních ventilátorů. Do České republiky je převeze ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama