Policista Husák dostal za party v Teplicích sankci, Paroubek jí unikl

Bývalý ředitel policie v Libereckém kraji Vladislav Husák dostal za účast na nelegální narozeninové oslavě podnikatele Petra Bendy v Teplicích sankci od vedení policie. Naopak třeba expremiér Jiří Paroubek a Benda unikli pokutě ve správním řízení magistrátu. Uvedl to dnes Český rozhlas - Radiožurnál.

Jiří Paroubek.

Třeba v případě Bendy se podle rozhlasu nepodařilo radnici ve správním řízení dokázat, že se podnikatel zúčastnil vlastní narozeninové oslavy.

Narozeninová oslava někdejšího vlivného politika ČSSD Bendy se konala v lednu v teplickém hotelu Prince de Ligne za účasti desítek lidí. Část z nich pak v hotelu přenocovala. V té době přitom byly kvůli šíření nemoci covid-19 hotely uzavřeny a byly omezeny hromadné akce. Husáka krátce po zveřejnění informací o jeho účasti na party odvolal policejní ředitel Jan Švejdar z funkce krajského šéfa policie v Liberci. Nyní také skončilo kázeňské řízení, které s Husákem vedení policie vedlo. "Pan plukovník byl uznán vinným a byl mu uložen kázeňský trest – srážka ze mzdy," řekla rozhlasu mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. Výši srážky neuvedla.

Husák vinu opakovaně popřel. V hotelu byl podle svých tvrzení na pracovním jednání a o oslavě se dozvěděl až na místě. V hotelu následně zůstal přes noc, což zdůvodnil únavou a silným větrem, uvedl rozhlas. Husák čelí podle Radiožurnálu ještě dalšímu kázeňskému řízení kvůli porušení etického kodexu policie, protože na zakázané akci jako policista sám nezasáhl.

Pokutu dostal již dříve v kázeňském řízení za účast na nepovolené party i bývalý ředitel teplické věznice Petr Blažek, který byl stejně jako Husák také odvolán z ředitelské funkce. Někteří účastníci akce také dostali pokuty za porušení protiepidemických opatření od hygieniků a další pokuty od magistrátu. Teplická radnice rozdala sankce třem lidem, řízení s dalšími 11 lidmi odložila a v pěti případech řízení ještě neukončila.

Jedním z těch, kteří vyvázli bez pokuty, je podle rozhlasu Bendův blízký přítel, bývalý premiér a někdejší předseda ČSSD Paroubek. "Došli (radnice) k názoru, že jsem tam nebyl, to jsem říkal od začátku. Fotografie někde z náměstí v Teplicích, možná dokonce pořízená v jiném čase, není žádným důkazem," řekl k tomu Radiožurnálu Paroubek.

Sám ale přitom rozhlasu v minulosti potvrdil, že v hotelu v danou dobu byl. "Měl jsem pravidelnou schůzku s ředitelem a účetním společnosti a řešili jsme hospodaření společnosti. Spojil jsem užitečné s příjemným při této cestě a poblahopřál jsem panu Bendovi krátce k jeho 50. narozeninám. Měl v hotelu oslavu v kruhu rodinném," řekl Paroubek již dříve Radiožurnálu.

Pokutu od města nedostal ani sám Benda navzdory tomu, že například Paroubek potvrdil, že se v hotelu oslava konala. Podle anonymního zdroje Radiožurnálu magistrát údajně nemohl dokázat Bendovi účast na jeho vlastní oslavě narozenin. "Tvrdil, že on neslavil. Magistrát neměl žádné fotky z vnitřku hotelu a lidi, kteří tam byli, o ostatních nic neřekli," uvedl zdroj rozhlasu.

Na nepovolené Bendově oslavě byl například i tehdejší šéf Národní sportovní agentury a poslanec Milan Hnilička (za ANO), který pak složil poslanecký mandát. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignovali také šéf teplického fotbalového klubu Petr Hynek či teplický zastupitel Michal Kasal.

Lékař napsal ostrý vzkaz odpůrcům očkování. Nebral si servítky

16.11.2021 18:55 Lékaři kvůli pokračující pandemii covidu-19 zažívají obrovský nápor. Přeplněné jsou nejen nemocnice…

Zeman zítra opustí ÚVN, v neděli jmenuje Fialu premiérem

26.11.2021 13:44 Prezident Miloš Zeman bude v sobotu propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), kam byl ve…

Předpověď počasí na příští týden: Meteorologové očekávají další zlom

26.11.2021 06:30 V posledních dnech se v Česku poměrně ochladilo, podle meteorologů by ale v nadcházejícím týdnu…

Izrael je i kvůli nové mutaci na prahu vyhlášení nouzového stavu

26.11.2021 14:12 Izrael dnes kvůli nové variantě koronaviru, jež byla poprvé zaznamenána v Jihoafrické republice,…

Návrat do Česka se lidem z mnoha zemí ztíží

26.11.2021 22:02 Od pondělí se ztíží lidem neočkovaným proti covidu-19 návrat do České republiky z Francie,…

Policisté budou namátkově kontrolovat otevírací dobu hospod i zákaz pití…

26.11.2021 13:10 Policisté jsou připraveni kontrolovat nová protiepidemická opatření, která začnou platit od…

Policie by mohla při povinném očkování ztratit až 10 tisíc lidí

23.11.2021 16:23 Policie by mohla ztratit až 10.000 lidí, kteří dosud odmítají očkování proti covidu-19. K možnosti…

Metnar vyjádřil hrdost nad tím, jak ozbrojené síly zvládly pandemii

23.11.2021 12:43 Aktualizováno Končící ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) vyjádřil hrdost nad tím, jak ozbrojené síly zvládly…

Budoucnost armády je v technologiích, umělé inteligenci a robotizaci, míní…

23.11.2021 12:22 Aktualizováno Budoucnost armády spočívá v technologiích, umělé inteligenci, bezpilotních prostředcích, laserem…

Armáda začne v úterý kvůli pandemii vypomáhat v dalších 14 nemocnicích

22.11.2021 19:15 Armáda začne v úterý vypomáhat v dalších 14 nemocnicích. Kvůli nedostatku personálu v souvislosti s…

Policisté denně provedou zhruba 6000 kontrol souvisejících s covidem

22.11.2021 12:45 Policisté v souvislosti s epidemií covidu nyní provádějí denně zhruba 6000 kontrol, většinou v…

Armáda vyšle kvůli koronaviru vojáky do dalších sedmi nemocnic

16.11.2021 16:11 Aktualizováno Armáda pošle od čtvrtka vojáky na pomoc dalším osmi nemocnicím zatíženým bojem s pandemií covidu-19…

Testování ve školách odhalilo dalších 3423 nakažených

16.11.2021 12:06 Aktualizováno Druhé kolo testování na covid-19 ve školách v pondělí 8. listopadu odhalilo 3423 pozitivních…

Od pondělí budou kvůli covidu pomáhat v nemocnicích čtyři desítky vojáků

12.11.2021 12:18 Aktualizováno Od pondělí budou pomáhat v moravských nemocnicích kvůli epidemii covidu-19 čtyři desítky vojáků.…

Babiš na Vítkově poděkoval veteránům, Metnar ocenil boj armády s covidem

11.11.2021 12:40 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na pražském Vítkově poděkoval válečným veteránům, připomněl…

Související:

Právě se děje

reklama