Pražští strážníci čekají na písemné znění přesného nařízení o rouškách

Pražští strážníci čekají na písemné vyhotovení nového vládního nařízení používat v MHD pouze respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky přes sebe. Teprve potom rozhodnou o tom, jak bude kontrola dodržování opatření proti šíření covid-19 přesně vypadat. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí městské policie (MPP) Irena Seifertová. Nové opatření platí od půlnoci na úterý kromě MHD také v obchodech a zakázáno bude mít mimo jiné doma ušité roušky.

Městská policie hl. m. Prahy
doporučujeme

"V souvislosti se zavedením nového opatřením v podobě povinnosti mít na určitých místech zakryté dýchací cesty respirátorem je v tuto chvíli celá řada nejasností. Nyní tedy čekáme na písemné vyhotovení příslušného mimořádného opatření. Teprve poté budeme schopni sdělit, jak budou případné kontroly ze strany strážníků probíhat," sdělila Seifertová.

Strážníci se zaměřují od začátku pandemie koronaviru na dodržování protiepidemických opatření zejména ve veřejné dopravě. Kontrolují také k MHD náležící prostory, jako jsou například vestibuly. Řešili několikrát také otevřené restaurace, které mohou mít podle vládního nařízení pouze výdejní okénko.

Respirátory, nanoroušky či dvě jednorázové roušky bude nutné nosit v obchodech, veřejné dopravě, nemocnicích a dalších místech, která ministerstvo dnes včetně dalších detailů zveřejní. Povinnost důsledněji si chránit ústa a nos se podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové zvažuje i pro pracoviště. Nové nařízení začne platit od půlnoci na úterý. Za dostatečnou ochranu už nebudou považovány šály, nákrčníky či textilní roušky, které si často lidé šili sami doma.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na demonstraci jen ve svém okresu. Policie protesty jako důvod přejezdu…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Policisté budou o víkendu kontrolovat při demonstracích svolaných do některých měst v Česku…

Celníci při kontrolní akci na dálnicích odhalili 871 porušení

03.03.2021 18:03 Celníci minulý týden při kontrolní akci zaměřené na to, zda mají řidiči zaplacenou elektronickou…

Požadavek policie o vytištěném dokumentu nemá oporu v žádném zákonu, říká…

02.03.2021 22:09 Aktualizováno Advokát Tomáš Sokol považuje interpelaci Policie České republiky, podle níž se řidiči, kteří…

Policisté v pondělí zakázali průjezd mezi okresy více než tisícovce vozidel

02.03.2021 10:26 Policisté první den platnosti omezení volného pohybu lidí mezi okresy zkontrolovali více než 53.000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama