Pražští strážníci čekají na písemné znění přesného nařízení o rouškách

Pražští strážníci čekají na písemné vyhotovení nového vládního nařízení používat v MHD pouze respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky přes sebe. Teprve potom rozhodnou o tom, jak bude kontrola dodržování opatření proti šíření covid-19 přesně vypadat. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí městské policie (MPP) Irena Seifertová. Nové opatření platí od půlnoci na úterý kromě MHD také v obchodech a zakázáno bude mít mimo jiné doma ušité roušky.

Městská policie hl. m. Prahy
doporučujeme

"V souvislosti se zavedením nového opatřením v podobě povinnosti mít na určitých místech zakryté dýchací cesty respirátorem je v tuto chvíli celá řada nejasností. Nyní tedy čekáme na písemné vyhotovení příslušného mimořádného opatření. Teprve poté budeme schopni sdělit, jak budou případné kontroly ze strany strážníků probíhat," sdělila Seifertová.

Strážníci se zaměřují od začátku pandemie koronaviru na dodržování protiepidemických opatření zejména ve veřejné dopravě. Kontrolují také k MHD náležící prostory, jako jsou například vestibuly. Řešili několikrát také otevřené restaurace, které mohou mít podle vládního nařízení pouze výdejní okénko.

Respirátory, nanoroušky či dvě jednorázové roušky bude nutné nosit v obchodech, veřejné dopravě, nemocnicích a dalších místech, která ministerstvo dnes včetně dalších detailů zveřejní. Povinnost důsledněji si chránit ústa a nos se podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové zvažuje i pro pracoviště. Nové nařízení začne platit od půlnoci na úterý. Za dostatečnou ochranu už nebudou považovány šály, nákrčníky či textilní roušky, které si často lidé šili sami doma.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Česka dorazila vzácná historická stíhačka Hawker Hurricane

14.06.2021 20:26 Pražské Letecké muzeum Točná získalo do svých sbírek britský stíhací letoun Hawker Hurricane Mk.IV,…

Načasování stažení aliančních vojsk z Afghánistánu podle Metnara není…

14.06.2021 18:51 Načasování stažení aliančních vojsk z Afghánistánu není podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za…

Přes Česko se vrací konvoj americké armády, první vozy překročily hranici

13.06.2021 21:44 Do České republiky dnes vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla…

Finance navrhují na rok 2024 pro obranu výrazně méně než slibovaná dvě…

04.06.2021 18:23 Návrh ministerstva financí počítá s tím, že v roce 2024 by Česko na obranu dávalo 1,47 procenta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama