Příprava na migrační krizi. Policie na hranice, Hamáček nechce nic podcenit

Policisté procvičují zabezpečení a kontrolu pěti hraničních přechodů na 49 kilometrů dlouhém úseku hranic se Slovenskem. Na cvičení se vedle policie podílejí také celníci, hasiči a příslušníci vězeňské služby, akci jich realizuje celkem 300. Součástí operace je i zřízení registračního střediska.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Hranice České republiky
doporučujeme

O cvičení informuje server novinky.cz. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) Česko musí být připraveno na situaci, ve které by se současný klidný migrační stav nečekaně proměnil. „Nelegální migrace zatím stagnuje a počty záchytů jsou na úrovni před migrační krizí,” uvedl Hamáček.

Bezpečnostní složky ale podle něj musí zůstat akceschopné v případě náhlé eskalace. Operace má simulovat reálné podmínky při zavedení hraničních kontrol. „Cvičení samozřejmě nejsou samoúčelná,“ řekl ministr. Podobné akce už v minulosti proběhly. Naposledy to bylo v letošním květnu na hranicích s Německem.

Hasiči postaví registrační centrum, které předají cizinecké policii. Policisté pak nacvičí registraci 80 migrantů, kteří projdou třídícím procesem. „Policisté ze základní odborné přípravy se ujmou role figurantů, kteří budou simulovat nezákonný vstup na území České republiky,” uvedla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová. Zdravotnický personál bude zjišťovat, zda jsou cizinci infekční a nepotřebují ošetření.

V loňském roce policie odhalila celkem 4992 cizích státních příslušníků, kteří v Česku žili nelegálně. Počet migrantů se ale výrazně neliší od minulých let. Nejpočetnější skupinu přistěhovalců tvoří Ukrajinci.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec šéfa odboru válečných veteránů Stehlíka? Metnar zvažuje revizi návrhu

13.11.2019 17:05 Aktualizováno Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda…

Je rozhodnuto. Česko koupí bojové vrtulníky USA, budou stát 14,6 miliardy

12.11.2019 16:27 Aktualizováno Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6…

Česko slaví Den veteránů. V naší skupině byl zrádce, vzpomíná hrdinka 2.…

11.11.2019 17:57 Aktualizováno U příležitosti Dne válečných veteránů si dnes vojáci, politici i veřejnost na pražském Vítkově…

Ministerstvo obrany do Ruska peníze na opravu hrobů nepošle

09.11.2019 16:43 Ministerstvo obrany příští rok opět neplánuje dát peníze na opravu českých válečných hrobů v Rusku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama