Šlachta se diví okolnostem policejního vyšetřování. Opřel se do Hamáčka

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta se svými slovy teprve až díky médiím dozvěděl, že je prověřován policií. Šéf resortu vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček, který o tom informoval, se to přitom podle něj ani neměl dozvědět. Na samotný proces vyšetřování se ale policista těší a považuje je za zpolitizované.

Robert Šlachta.
doporučujeme

Že je Šlachta vyšetřován policií z důvodu možného úniku informací prostřednictvím jeho publikace Třicet let pod přísahou, informoval portál Česká justice s odkazem na Hamáčka. Policisté pak následně na Twitteru sdělili, že tomu tak skutečně je. 

"Pro mě je zarážející, že informaci o tom, že jsem prověřován policií, sdělil pan ministr vnitra Hamáček, přitom by na ni neměl mít v žádném případě nárok. Tato informace byla až dnešního odpoledne zveřejněna policií,“ nechal se bývalý ředitel ÚOOZ slyšet v interview pro CNN Prima NEWS s tím, že mu přijde legrační, když jej vyšetřují kvůli utajovaným informacím, které vypouští sám ministr vnitra.

Z tohoto důvodu také Šlachta avizoval, že Hamáčka možná zažaluje. "Určitě se o tom poradím, a pokud to bude nutné, tak samozřejmě budu činit právní kroky, protože pan Hamáček mě atakuje a dostává se k věcem, ke kterým nemá,“ vysvětlil důvod svého postupu.

Co se týče samotného vyšetřování, tak na něj se bývalý policista těší. Oficiálně zatím ještě nebyl nikým vyrozuměn. "Zatím nevím, kdo z policie mě bude prověřovat, tak uvidíme, který útvar to dostane. Hodně se na to těším, protože jsem za ty roky zažil hodně věcí a v té knize jsem jich taky hodně popsal. (...) Doufám, že se informace z mého řízení budou i nadále zveřejňovat. Jediné, co teď můžu, je čekat, s čím přijdou,“ podotkl.

Vyšetřování je Šlachtovými slovy zpolitizované, což potvrzuje i skutečnost, že ministr vnitra o tom informoval prostřednictvím písemné interpelace poslance ODS Pavla Žáčka.

"Čekal jsem, že to přijde, o panu Hamáčkovi i panu Žáčkovi je v té knize zmínka. Vím, že jim ta kniha nesedí a že se jim nelíbí, protože píšu o pozadí policie a panu Chovancovi (bývalém ministrovi vnitra Milanu Chovancovi –⁠ pozn. red.). Pan Hamáček pouze pokračuje v tom, co tu bylo zavedeno celé roky,“ řekl ředitel.

"Kontrola tam byla, nezastírám, že jsme o tom hodně mluvili s kolegy. Na druhou stranu jsme chtěli popsat i jednání a věci, které jsou v tom pozadí a které nejsou občanům vůbec známy. Už delší dobu ale čelím určitým atakům, co jsem si dovolil napsat,“ zapřísahal se, že byl při psaní knihy maximálně pečlivý a že žádné tajné informace v ní neužíval.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila 13 lidí kvůli pronášení drog do pardubické věznice,…

23.09.2020 09:15 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila 13 lidí kvůli výrobě a pronášení drog a…

Dny NATO i bez návštěvníků splnily svůj účel, sledovanost online byla…

20.09.2020 16:39 Dvoudenní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR, které se konaly na letišti v Mošnově na…

Dny NATO se kvůli koronaviru konají bez diváků, přehlídku lze sledovat…

19.09.2020 17:08 Aktualizováno Seskokem parašutistů české armády dnes na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku…

Válka na Balkáně byla brutální. Sprostě jsem jim vynadal, aby neblbli,…

19.09.2020 15:05 Více než dvě stovky válečných veteránů, kteří se v minulosti účastnili vojenských misí v Perském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama