V lednu zatím strážníci v Praze řešili 40 otevřených restaurací

Hlídky Městské policie hlavního města zatím v lednu řešily 40 případů otevřených restaurací a barů v Praze. Pražská městská policie to dnes uvedla na svém facebooku. Provoz restaurací je vládním usnesením omezený pouze na tzv. okénkový prodej a je povolený do 20:00 hodin. Opatření souvisí se snahou zamezit šíření nákazy covidem-19.

Městská policie hl. m. Prahy
doporučujeme

"V deseti případech uložily pokuty ve výši 14.600 korun a 26 případů oznámily správním orgánům," uvedla pražská městská policie.

Od září loňského roku strážníci řešili 766 případů, kdy se v restauracích, barech a dalších podobných zařízeních nedodržovala vládní nařízení. Celkem městští policisté od zavedení protiepidemických opatření museli řešit tisícovky přestupků.

Kontroluje se mimo jiné také dodržování zákazu vycházení a řeší se nedovolené shlukování. Prioritou pražských strážníků nadále podle mluvčí Ireny Seifertové zůstává dohled na dodržování povinnosti mít zakryté dýchací cesty v MHD.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček ocenil zásah policie na demonstracích, protestující odsoudil

08.03.2021 22:02 Aktualizováno Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odsoudil chování účastníků nedělních demonstrací proti vládním…

Policie za minulý týden nepustila přes hranice okresů 10.500 vozidel

08.03.2021 19:14 Aktualizováno Policisté za první týden zpřísněných opatření zavedených kvůli koronavirové epidemii nepustili přes…

Policie na základě fotografií na sociálních sítích prověřuje účastníky…

08.03.2021 15:37 Pražská policie prověřuje, zda někteří z účastníků sobotního vyhlášení filmových cen Český lev…

Lidé jsou už na kontroly připraveni, tvrdí policistka

08.03.2021 15:20 Většinou už s potřebnými dokumenty v ruce zastavovali dnes řidiči mezi Brodkem u Přerova a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama