Vnitro převezme téměř 3300 aut Škoda, většinu tvoří vylepšený model Kodiaq

Ministerstvo vnitra převezme v příštích třech letech téměř 3300 automobilů značky Škoda. Jen letos jich od automobilky odebere 1250, dnes ministerstvo převzalo v Mladé Boleslavi prvních 35 vozů. Ministerstvo objednalo modely Kodiaq, Scala a Fabia, řekli dnes novinářům zástupci firmy, policie a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Hodnota tendru je přibližně 1,5 miliardy korun.

Škoda Kodiaq
doporučujeme

Z 3294 objednaných vozů jich 1853 připadá na model Kodiaq, tedy největší z objednaných aut. "V nákupu nových aut proto budeme pokračovat," uvedl Hamáček. Všechny vozy Kodiaq budou mít pohon všech kol, sedmistupňovou převodovku DSG a dvoulitrový naftový motor.

Ministerstvo převezme také 640 vozů Scala, budou poháněné benzinovým motorem 1.0 TSI. Dalších 801 automobilů bude Fabia, taktéž s pohonem 1.0 TSI, 630 z nich bude ve verzi hatchback, 171 bude kombi. Většina aut bude vybavena skrytým výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, zbytek vozů bude v civilním provedení.

Auta budou podle Hamáčka sloužit u různých složek ministerstva vnitra, většina z nich u policie, dostanou je ale i hasiči nebo administrativní oddělení. Kromě majáků jsou vozy vybavené vysílačkou.

Od roku 1993 bylo českým policistům v rámci několika tendrů předáno přes 19.000 vozů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací, další desítky tisíc aut odebraly jiné orgány státní správy.

V lednu policie převzala další civilní auta, poprvé je pořídila na operativní leasing. Za čtyři roky zaplatí 191 milionů korun, dostane 500 octavií, které firma po dvou letech vymění za nové. Měsíčně vyjde jeden vůz téměř na 8000 korun, v ceně jsou kromě vozu také servisní úkony, pneuservis nebo pojištění. Policie si od operativního leasingu slibuje snížení nákladů na provoz aut. Dnes předaná první auta z dalšího tendru jsou ale standardně koupena, nejde o pronájem formou operativního leasingu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie chystá velkou akci, v pátek bude měřit na řadě míst rychlost aut

12.08.2020 17:10 Na zhruba 150 místech v Česku bude policie v pátek kontrolovat, zda řidiči dodržují maximální…

Pompeo ocenil, že Česko nahrazuje ruskou vojenskou techniku americkou

12.08.2020 15:08 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo ocenil, že Česká republika nahrazuje ruskou vojenskou…

Senát schválil vyslání českých vojáků do Mali, Nigeru a Čadu

12.08.2020 13:16 Senát dnes schválil vládní návrh na vyslání až šesti desítek českých vojáků na misi do Mali, Nigeru…

Senátní výbor podpořil vyslání vojáků do Mali, Nigeru a Čadu

11.08.2020 14:01 Senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost dnes podpořil vyslání až šesti desítek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama