Zájem o službu u policie roste. Hamáček se zapojil do akce "Zebra se za tebe nerozhlédne!"

Zájem o službu u policie je v poslední době podstatně vyšší. Při započítání policistů v přípravě nyní více příslušníků policie přibývá, než jich odchází, řekl dnes ČTK ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Do plného stavu chybí v tuzemsku zhruba 4000 policistů, celkem působí u policie přes 40.000 příslušníků. Nejhorší je situace v Praze, kde je obsazenost míst u policie kolem 80 procent.

policie
doporučujeme

"Problematické regiony jsou dlouhodobě stejné. Je to Praha, jsou to střední Čechy, částečně Karlovy Vary, částečně Ústí nad Labem a částečně Liberec," uvedl Hamáček.

Například v Praze už v minulosti pomáhali policisté z jiných regionů, zejména moravských, kde jsou stavy policistů vyšší. Od letošního roku funguje systémové opatření, kdy absolventi základní odborné přípravy jdou nejdříve sloužit do regionů s nejvyšším podstavem.

Podle ministra vnitra funguje kombinace tohoto opatření, obecně lepšího náboru a stabilizačních příspěvků, které jsou vyšší právě v místech, kde je policistů nedostatek. Ke středočeské policii od začátku roku do dneška nastoupilo 134 mužů a žen. S dalšími 285 zájemci pokračuje přijímací řízení.

Například u kladenské policie přibyla podle policejní mluvčí Michaely Novákové v poslední době řada nových policistů, a to jak v pořádkové, tak dopravní službě.

Hamáček se dnes v Kladně zúčastnil preventivního projektu nazvaného Zebra se za tebe nerozhlédne!, který se zaměřuje na bezpečnost chodců. Policie jej spustila v roce 2007.

Policisté při této akci především školákům připomínají pravidla bezpečného přecházení silnice. Prvního školního dne využili i k tomu, aby zásady bezpečnosti zopakovali nejen prvňákům přímo u školy. Žákům zároveň rozdávali drobné dárky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila 13 lidí kvůli pronášení drog do pardubické věznice,…

23.09.2020 09:15 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila 13 lidí kvůli výrobě a pronášení drog a…

Dny NATO i bez návštěvníků splnily svůj účel, sledovanost online byla…

20.09.2020 16:39 Dvoudenní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR, které se konaly na letišti v Mošnově na…

Dny NATO se kvůli koronaviru konají bez diváků, přehlídku lze sledovat…

19.09.2020 17:08 Aktualizováno Seskokem parašutistů české armády dnes na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku…

Válka na Balkáně byla brutální. Sprostě jsem jim vynadal, aby neblbli,…

19.09.2020 15:05 Více než dvě stovky válečných veteránů, kteří se v minulosti účastnili vojenských misí v Perském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama