Zájem o službu u policie roste. Hamáček se zapojil do akce "Zebra se za tebe nerozhlédne!"

Zájem o službu u policie je v poslední době podstatně vyšší. Při započítání policistů v přípravě nyní více příslušníků policie přibývá, než jich odchází, řekl dnes ČTK ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Do plného stavu chybí v tuzemsku zhruba 4000 policistů, celkem působí u policie přes 40.000 příslušníků. Nejhorší je situace v Praze, kde je obsazenost míst u policie kolem 80 procent.

policie
doporučujeme

"Problematické regiony jsou dlouhodobě stejné. Je to Praha, jsou to střední Čechy, částečně Karlovy Vary, částečně Ústí nad Labem a částečně Liberec," uvedl Hamáček.

Například v Praze už v minulosti pomáhali policisté z jiných regionů, zejména moravských, kde jsou stavy policistů vyšší. Od letošního roku funguje systémové opatření, kdy absolventi základní odborné přípravy jdou nejdříve sloužit do regionů s nejvyšším podstavem.

Podle ministra vnitra funguje kombinace tohoto opatření, obecně lepšího náboru a stabilizačních příspěvků, které jsou vyšší právě v místech, kde je policistů nedostatek. Ke středočeské policii od začátku roku do dneška nastoupilo 134 mužů a žen. S dalšími 285 zájemci pokračuje přijímací řízení.

Například u kladenské policie přibyla podle policejní mluvčí Michaely Novákové v poslední době řada nových policistů, a to jak v pořádkové, tak dopravní službě.

Hamáček se dnes v Kladně zúčastnil preventivního projektu nazvaného Zebra se za tebe nerozhlédne!, který se zaměřuje na bezpečnost chodců. Policie jej spustila v roce 2007.

Policisté při této akci především školákům připomínají pravidla bezpečného přecházení silnice. Prvního školního dne využili i k tomu, aby zásady bezpečnosti zopakovali nejen prvňákům přímo u školy. Žákům zároveň rozdávali drobné dárky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminalita v Česku loni klesla o téměř 17 procent, počet krádeží klesl o…

18.01.2021 12:10 V Česku vloni klesla kriminalita oproti předchozímu roku o 16,9 procenta na 165.525 skutků. V…

Vojáci dnes začnou pomáhat s pandemií na dalších šesti místech

18.01.2021 11:34 Vojáci dnes odjeli pomáhat kvůli pandemii koronaviru do dalších šesti nemocnic a sociálních…

Zákroky při říjnové demonstraci na Staroměstském náměstí byly podle GIBS…

18.01.2021 10:10 Zákroky policistů při říjnové demonstraci na Staroměstském náměstí byly podle Generální inspekce…

Policie posílá případ operovaného chlapce k soudu. Po zákroku je v bdělém…

15.01.2021 14:45 Policie navrhla v případu chlapce, který je po operaci mandlí v Pardubicích v bdělém kómatu, podat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama