Spor o tunel Blanka: Firma vybrala arbitra, Praha se cuká

Praha - Společnost Inženýring dopravních staveb (IDS), která dozoruje stavbu tunelu Blanka, již vybrala rozhodce pro arbitrážní řízení s Prahou. Ten má nahradit jednoho ze dvou odstoupivších rozhodců - komise má tři členy. Zatím ale není jisté, zda k arbitráži vůbec dojde. Čeká se na krok Prahy.

Tunel Blanka, kontroverzní zakázka Metrostavu v Praze
doporučujeme

"Mohu potvrdit, že rozhodce byl nominován. Přestože minulé jednání bylo odloženo kvůli odstoupení dvou ze tří rozhodců na neurčito, arbitráž běží dál," sdělil mediální zástupce IDS Pavel Kočiš. Dodal, že právní zástupce firmě doporučil, aby pokračovala v arbitráži.

Rozhodce bude ještě tento týden jmenovat také Praha. "Mělo by tomu tak být na čtvrtečním jednání rady," potvrdil ČTK náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Ten již minulý týden uvedl, že se město chce s IDS domluvit, a pokud to bude možné, od arbitráže nakonec případně i upustit. Termín schůzky obou stran zatím určen nebyl.

K arbitráži přistoupila Praha pod dosluhujícím vedením TOP 09. Firmě IDS město několik měsíců neplatilo za faktury. IDS za své služby zatím inkasovala 202 milionů korun, chce ale víc, než bylo v původní smlouvě. Firmě prý vzrostly náklady.

Rozhodčí soud zasedl dosud třikrát, ani na jednom zasedání nerozhodl. Na posledním jednání pak své posty opustili dva ze tří rozhodců a jednání je zatím oficiálně odročeno na neurčito.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Řidiči senioři bourají nejméně, jejich nehody jsou však závažnější

06.06.2021 09:51 Řidiči senioři bourají proti jiným věkovým skupinám nejméně, jejich nehody však bývají podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama