Generálním ředitelem ŘSD bude Kroupa

Praha - Novým generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jmenuje ministr dopravy Dan Ťok bývalého ředitele pražské správy organizace Jana Kroupu. Kroupa nahradí bývalou šéfku komunikace společnosti Agrofert Soňu Křítkovou.

Dan Ťok, ministr dopravy
doporučujeme

Kroupa v čele Závodu Praha na ŘSD působil do letošního června, kdy jej odvolal tehdejší generální ředitel Kubiš. Kubiš byl v dubnu dosazený ministrem Antonínem Prachařem. Kubiš, který stál za letošními rozsáhlými změnami managementu organizace, sám o měsíc později rezignoval. Od začátku letošního roku se v čele ŘSD vystřídali už čtyři šéfové.

Podle Ťoka bylo ŘSD, kterým protékají značné částky, dlouho pod dočasným vedením, a proto bylo nutné dosadit stálého šéfa. Kroupa by měl podle Ťoka nastavit transparentní systém zadávání veřejných zakázek, znovu rozjet připravené stavby a zároveň věnovat více prostředků na přípravu nových projektů.

Kroupa chce nejprve sestavit funkční tým, a to přednostně ze stávajících zaměstnanců ŘSD. "Myslím, že na ŘSD zůstalo stále dost odborníků. Chci navázat na dosavadní činnost ŘSD," uvedl. Zatím nehodlá povolávat experty, kteří z organizace odešli.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha zavede parkovací podzóny pro řemeslníky

16.06.2021 15:18 Pražané si v parkovném budou moci přidat 120 hodin pro parkování řemeslníků, kteří k nim jedou. Za…

Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění

14.06.2021 17:20 Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění zahájení výstavby. Ministerstvo dopravy (MDČR) totiž…

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama