Liberečtí silničáři šetří díky teplému počasí miliony

Liberec - Silničáři v Libereckém kraji šetří díky teplému počasí miliony korun, které by jinak museli vynaložit na zimní údržbu komunikací. Zbude víc peněz na opravy.

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

V listopadu se za údržbu silnic druhých a třetích tříd v kraji běžně utratí kolem deseti milionů korun. Letos údržba stála kolem tří až čtyř milionů a v tom jsou i náklady na budování zásněžek a sněhových tyčí, což se spadem sněhu nemá nic společného, řekl ČTK ředitel Krajské správy Libereckého kraje Jan Růžička. Prosincová údržba zatím vypadá podobně.

"Na podzimní měsíce jsme měli připraveno 50 milionů korun na zimní údržbu a doufám, že nám zbude alespoň polovina," poznamenal Růžička. Pokud správa silnic peníze na zimní údržbu neutratí, musí je kraji vyúčtovat a vrátit. Teprve kraj pak rozhoduje o tom, kam ušetřené peníze půjdou.

"Zpravidla se vracejí do rozpočtu odboru dopravy. Z deseti milionů, které se ušetřily na jaře, se platily projektové dokumentace na další opravy silnic," doplnil ředitel správy silnic. Doufá v to, že i peníze, které teď na podzim krajská správa ušetří, půjdou do oprav.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění

14.06.2021 17:20 Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění zahájení výstavby. Ministerstvo dopravy (MDČR) totiž…

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama