Novinka pro řidiče: Ověřte si stav tachometru pomocí aplikace

Praha - Řidiči mohou od nového roku využívat revoluční novinku. Česká kancelář pojistitelů spustila novou asistenční službu na telefonní lince 1224. Linka je určena pro zákazníky všech pojišťoven. A má především předejít tomu, aby řidiči uvízli v pasti takzvaných lovců nehod nabízejících předražené služby a opravy aut.

Přidejte svůj názor

Ministerastvo dopravy České republiky

Nové telefonní číslo 1224 je určené pro všechny řidiče. Operátor linky řidiče spojí přímo s jeho pojišťovnou nebo asistenční službou, která už mu zašle pomoc. Řidič sám si přitom informace, s kým má vlastně smlouvu, nemusí pamatovat. Stačí, když na lince nahlásí svou registrační značku a operátor ho přepojí na správnou pojišťovnu.

Novou službu kontroly ujetých kilometrů na tachometru pomocí aplikace ministerstva dopravy najdete ZDE.

Linku 1224, která je zatím ve zkušebním provozu, by si tak každý řidič měl uložit do svého mobilního telefonu. Číslo je také vytištěno na nových zelených kartách. Česká kancelář pojistitelů, která linku provozuje, tak chce ochránit řidiče před takzvanými lovci nehod.

Ti se často objeví na místě nehody jen pár minut po ní a zneužívají špatný psychický stav lidí po nepříjemném zážitku. "Asi do 30 vteřin se tam objevil nepozvaný zaměstnanec nehodové služby a všem třem autům, které se do toho zapletly, nabídl své služby. My jsme ty služby nechtěli, pravděpodobně někdo ty služby přijal, asi poškozený. Nic se pak rok nedělo a najednou přišel elektronický platební rozkaz na cca 80 tisíc korun," popisuje svou zkušenost pan Ficenc z Ivančič.

Podobně fungující společnosti nechávají také podepsat řidiči plnou moc a pak už je na nich, kam auto odvezou k opravě. Jenže pojišťovny často předražené služby a opravy těchto firem odmítají zaplatit. A řidičům zůstávají velké dluhy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na dálnici D10 se srazilo sedm aut, jedno jelo v protisměru

15.02.2019 18:21 Aktualizováno Dálnice D10 byla dnes ráno na dvou místech na Mladoboleslavsku uzavřená. Na 46. kilometru ve směru…

Zemřel senior, který jel po dálnici D5 do protisměru. Druhý řidič bojuje o…

15.02.2019 14:22 V plzeňské fakultní nemocnici zemřel v noci na dnešek na následky těžkých zranění senior, který…

V Ústí se srazila sanitka s dodávkou. Čtyři zranění, převážený pacient…

15.02.2019 13:13 Při nehodě dodávky a sanitky se dnes v Ústí nad Labem zranili čtyři lidé. Jedním z nich byl…

Část metra C stála. Do kolejiště spadl člověk, střet se soupravou nepřežil

15.02.2019 10:59 Aktualizováno Mezi stanicemi Kačerov a Pražského povstání byl dnes na více než hodinu v obou směrech přerušen…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama