FOTOREPORTÁŽ: Den otevřených dveří na pražském okruhu skončil fiaskem

Praha - Pouhé dva dny před zprovozněním jihozápadní části pražského obchvatu se zde měla uskutečnit velkolepá podívaná pro veřejnost. Nakonec se ale změnila v hromadné porušování zákazů.

Přidejte svůj názor

Jihozápadní část pražského obchvatu
doporučujeme

Slibovanou prohlídku mostní estakády nad radotínským údolím a tunelu  Komořany totiž organizátoři nakonec zrušili a v programu zůstala jen pětikilometrová in-line dráha v nijak zajímavém úseku v polích u Cholupic. Oficiálním důvodem byla obava o bezpečnost kvůli dokončovacím pracím v tunelu.

Paradoxně nejhůř na tom byli ti návštěvníci, kteří naslouchali pokynům pořadatelů a jeli zvláštním autobusem ze Smíchovského nádraží do Cholupic. Mimoúrovňová křižovatka u Zbraslavi doslova obsypaná parkujícími auty, přetrhané bezpečnostní pásky a tisíce lidí na dlouhé estakádě i v tunelu Lochkov jsou toho důkazem.

Třiadvacet kilometrů dlouhá část okruhu bude zprovozněna v pondělí 20. září. Od té doby poběží několikaměsíční zkušební provoz, kdy bude vyhodnocována funkčnost všech systémů a měřen hluk k finální kolaudaci. Ta proběhne příští rok. Cena staveb 514, 513 a 512 je cca. 21,5 mld. korun, přičemž asi šedesáti procenty přispěla Evropská unie.

Loading...
Témata: Praha | Dálnice
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragédie u Fulneku: Auto vjelo do protisměru, kde ho smetl kamion

19.11.2019 09:00 Na silnici 57 u Hladkých Životic na Novojičínsku se dnes ráno srazilo osobní a nákladní auto. Řidič…

Vážná nehoda kamionu blokovala Pražský okruh, jeden člověk zahynul

18.11.2019 16:57 Aktualizováno Na druhém kilometru Pražského okruhu se ve směru k letišti dnes dopoledne srazila tři nákladní auta…

V koloně na D1 havarovala tři auta. Jeden mrtvý, dálnice několik hodin…

18.11.2019 16:55 Aktualizováno Jeden člověk dnes odpoledne zemřel při nehodě osobního automobilu a dvou nákladních na dálnici D1 u…

Česko trpí nedostatkem řidičů. Čekají MHD velké změny?

18.11.2019 09:29 Dopravní podnik hlavního města (DPP) trpí nedostatkem řidičů. V současnosti se už kvůli tomu musí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama