Policie přitvrzuje: Řidičák vám nově seberou za tyto přestupky

Praha - Řídili jste pod vlivem alkoholu? Policista vám může na místě sebrat řidičský průkaz. Nově by se seznam prohřešků, za které přijdete o řidičák, mohl ještě rozšířit. Ministerstvo dopravy totiž plánuje zpřísnit trestání neukázněných řidičů.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Sazby pokut za dopravní přestupky jsou podle ministerstva dopravy příliš nízké a nejsou pro řidiče dostatečným strašákem. Plánuje proto změnu zákona, která by většinu trestů výrazně zpřísnila. Za nejvážnější přestupky by mohli řidiči nově zaplatit až 75 tisíc korun.

Spolu s tím se také rozšiřuje seznam prohřešků, za které může policie zadržet hříšníkovi na místě řidičský průkaz. Doposud platilo, že řidičák mohli policisté sebrat například tomu, kdo zavinil vážnou dopravní nehodu, řídil pod vlivem alkoholu nebo odmítl dechovou zkoušku.

Nově přibudou také případy, kdy člověk řídí bez profesní způsobilosti nebo bez pravidelné lékařské prohlídky. Naopak za neohlášení dopravní nehody policistovi by se nově řidičák zabavovat neměl.

Lékařskou prohlídkou musejí projít všichni profesionální řidiči a také lidé v 60 a 65 letech, od 68 let se pal musí člověk lékařské prohlídce podrobit každé dva roky.

Člověk, kterému policista řidičák sebere, nemá oprávnění nadále řídit. Pokud by přesto usedl za volant, hrozila by mu pokuta až 25 tisíc a zákaz řízení až na 18 měsíců. Přijít o řidičák můžete také tehdy, když se necháte tzv. vybodovat, tedy za dopravní přestupky získáte celkem 12 bodů. Za tyto přestupky vám může policista na místě zabavit řidičský průkaz (přehled zde).

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice D11 se po roce a půl opravila. Třetí pruh stále chybí

23.08.2019 15:50 Řidiči, kteří cestovali v posledních měsících do Prahy po dálnici D11 směrem od Hradce Králové, si…

D35 u Olomouce byla neprůjezdná. Boural kamion, záhy došlo ke karambolu v…

23.08.2019 11:12 Aktualizováno Dálnici D35 u Unčovic na Olomoucku dnes ráno ve směru od Mohelnice na Olomouc zhruba na hodinu…

Noční neštěstí na Břeclavsku. Auto srazilo chodce, zemřel na místě

23.08.2019 09:04 Osobní vůz u Dolních Věstonic na Břeclavsku v noci na dnešek srazil a zabil chodce. Nehoda se stala…

Nový mýtný systém: Jak se zaregistrovat? CzechToll spustil informační…

22.08.2019 17:16 Budoucí provozovatel mýtného systému v Česku CzechToll dnes spustil informační kampaň, která…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama