Za osm měsíců se otevře celá D8, na dálnici ale stále leží tuny zeminy

Praha - Už za 8 měsíců má být otevřený poslední úsek dálnice D8 přes České středohoří. Problém je v tom, že je na vozovce stále zemina, která před 3 lety zasypala velkou část úseku. Přesto ale ŘSD ujišťuje, že dálnice bude do konce roku průjezdná od Prahy až na hranice s Německem. Má to ovšem háček.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Stavba dálnice D8
doporučujeme

Rozestavěnou dálnici D8 před třemi lety zavalila kupa zeminy. Miliony tun hlíny, kamení a vegetace sice postupně mizí, ale i po třech letech je vozovka pod závalem.

Za pouhých osm měsíců má všechno zmizet a po více než třiceti letech od prvního kopnutí do země by dálnice měla být konečně hotova. Každý den na rozestavěném úseku pracuje až 500 lidí.

"V horizontu deseti dnů začneme odtěžovat sesuv přímo z místa, kde zasáhl těleso dálnice," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. "Bude přistoupeno k odtěžení materiálu na hlavní trase, který odhadujeme zhruba na 100 tisíc kubíků," doplnil vedoucí dostavby dálnice František Zukerstein.

Na některých místech už stačí jen namalovat na vozovku bílé pruhy a dalo by se po ní jezdit. "Máme harmonogram nastavený tak, abychom zprovoznili celou D8 před Vánoci letošního roku," sdělil Rýdl.

Stavební firmy samy přiznávají, že dálnice v prosinci bude průjezdná, ale zdaleka nebude hotova. K tomu, aby se po ní dalo jezdit, bude potřeba povolení k předčasnému užívání. Takové povolení ale nikdo nevydá, dokud na dálnici nebudou veškeré bezpečnostní prvky.

Loading...
Témata: Dálnice D8 | řsd
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Českolipsku se srazila motorka s autem. Zemřela žena, čtyři zranění

24.08.2019 19:24 Aktualizováno Při čelním střetu s osobním autem dnes u Kravař na Českolipsku zemřela jednapadesátiletá řidička…

Dvě nehody sanitek zkomplikovaly provoz v Praze, v nemocnici skončilo sedm…

23.08.2019 22:04 Dvě nehody sanitek zkomplikovaly dnes vpodvečer provoz v Plzeňské ulici v Praze. Při první narazil…

Číňané mají smůlu: Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

23.08.2019 21:22 Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy…

Dálnice D11 se po roce a půl opravila. Třetí pruh stále chybí

23.08.2019 15:50 Řidiči, kteří cestovali v posledních měsících do Prahy po dálnici D11 směrem od Hradce Králové, si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama