Ministři odmítli prodloužit povolení pro billboardy u dálnic, zmizí příští září

Praha – Kabinet Bohuslava Sobotky dnes odmítl prodloužit lhůtu pro ukončení platnosti povolení reklamních zařízení podél dálnic a silnic I. Třídy. Uvedl to Úřad vlády. Billboardy by tak měly dle zákona zmizet v září příštího roku.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

S návrhem přišel v novele zákona o pozemních komunikacích poslanec ANO Stanislav Berkovec, argumentuje při tom možnými arbitrážemi proti státu i dopady na zaměstnanost a příjmy veřejných rozpočtů. Vláda by měla podle předběžného stanoviska pro zasedání poukázat na bezpečnost provozu.

Zákonodárci o jejich zrušení rozhodli v roce 2012, kdy v podstatě omezili platnost povolení pro tyto reklamy nejvýše na pět let. Berkovec nyní navrhuje prodloužit lhůtu na deset let. Opatření, k němuž stát přikročil, bude mít na některé firmy, které působí na trhu s venkovní reklamou, podle něho "zcela fatální dopady".

Poukazuje na nebezpečí případných mezinárodních arbitráží. Vláda by měla podle předběžného stanoviska připomenout, že zákon zavedl pětiletou platnost i pro nová povolení na billboardy. Prodloužení povolení by tak narušilo právní jistotu.

Vláda podle materiálů pro ministry také nevěří Berkovcovým tvrzením, že pokud reklamy u dálnic a silnic I. třídy ztratí povolení už příští rok v září, stát přijde na daních asi o 1,3 miliardy korun. Poslanec také tvrdil, že kvůli odstranění billboardů přibude 3800 nezaměstnaných, to ale ministři označili „za přinejmenším značně nadsazené nebo dokonce zcela smyšlené".

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kremlík pod palbou. Kritika strhala jeho působení v resortu

16.08.2019 18:43 Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) se musí vyrovnávat s problémy, které zdědil po svém…

Praha bude mít novou tramvajovou linku, původní plán trasy zmařili…

16.08.2019 15:44 Pražský magistrát se dohodl s ministerstvem kultury na trase tramvajové trati z Vinohradské ulice k…

Vedení Prahy vytáhlo proti nové plavební komoře, obrátí se i na…

16.08.2019 14:06 Zástupci magistrátu a Prahy 1 a 5 dnes oficiálně podepsali prohlášení proti výstavbě nové plavební…

Děti Země prohrály soud. Žaloba kvůli novému nádraží v Brně zamítnut

16.08.2019 13:20 Aktualizováno Krajský soud v Brně odmítl žalobu spolku Děti Země proti územnímu rozhodnutí na stavbu brněnského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama