Nový termín dostavby D3: Dálnici na jih se postaví nejdřív v roce 2028

Praha - Řidiči si budou muset na dálnici z Prahy do jižních Čech ještě počkat. Středočeská část dálnice D3 se totiž začne stavět nejdříve v roce 2024. Do té doby se ŘSD pokusí kruhovými křižovatkami a rozšířením ulevit přetížené silnici I/3.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Po dálnici D3 z Prahy na jih Čech se řidiči projedou nejdříve v roce 2028. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne se stavbou nejdříve v roce 2024. Do té doby by měly čtyři stavby hlavně ulevit přetěžované silnici I/3, první úpravy začnou ještě letos.

"Připravujeme další úseky této klíčové liniové stavby tak, aby co nejdříve propojila kontinuálně hlavní město s jihočeskou metropolí i republiku s Rakouskem," okomentoval přípravu dálnice D3 generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Největších zdržení a změn se řidiči dočkají při cestě kolem Benešova. Silnici mezi Benešovem a Mirošovicemi chce ŘSD rozšířit o jeden pruh a zároveň zde zavést střídavý režim 2+1. Výstavba nového pruhu začne už letos v červnu a potrvá asi 8 měsíců.

Na severu Benešova vznikne kruhový objezd Červené Vršky, další bude mít i křižovatka U Topolu. ŘSD si od obou objezdů slibuje zpomalení řidičů a zvýšení bezpečnosti při výjezdu z města. Oba "kruháče" by měly být dvouproudé, stavba započne nejdříve na přelomu let 2018 a 2019.

Mezi dvěma křižovatkami by se měla silnice zahloubit do 160 metrů dlouhého silničního tunelu, který chodcům umožní projít z centra města do zámku Konopiště. Jeho výstavbu ale ještě musí definitivně schválit ministerstvo dopravy. Lávku už dříve zavrhlo samo ŘSD.

Silnice I/3 patří u Benešova k nejvytíženějším úsekům v zemi, denně tu projede přes 24 tisíc vozů. Všechny úpravy silnic mezi Mirošovicemi a Benešovem vyjde celkem na 800 milionů korun.

Dálnice D3 by měla spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi. Zatím je v provozu 40 kilometrů mezi Veselím nad Lužnicí a Meznem, středočeská část stále chybí. Plánování dálnice na jih Čech se táhne skoro 30 let.

Loading...
Témata: Dálnice D3 | řsd
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragický víkend: Na silnicích zemřelo šest lidí

18.08.2019 18:44 O uplynulém víkendu zemřelo na českých silnicích při dopravních nehodách celkem šest lidí. Z toho…

Nehoda tří aut zastavila D10 u Mladé Boleslavi, dva zranění

18.08.2019 17:11 Nehoda tří osobních aut uzavřela dnes odpoledne zhruba na hodinu dálnici D10 u Mladé Boleslavi. Dva…

Kremlík pod palbou. Kritika strhala jeho působení v resortu

16.08.2019 18:43 Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) se musí vyrovnávat s problémy, které zdědil po svém…

Praha bude mít novou tramvajovou linku, původní plán trasy zmařili…

16.08.2019 15:44 Pražský magistrát se dohodl s ministerstvem kultury na trase tramvajové trati z Vinohradské ulice k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama