Dopravu i dnes komplikuje sníh, na severu zůstávají zavřené silnice

Praha - Dopravu v České republice komplikuje i dnes sníh. Na řadě míst přes noc připadla nová vrstva, sněhové přeháňky se mají objevovat také přes den.

Ilustrační foto
doporučujeme

Řidiči musejí být opatrní, silnice mohou klouzat a někde na nich leží zbytky rozbředlého sněhu. Zejména na severu Čech zůstávají některé úseky zavřené. Až do večera platí pro vyšší polohy a Vysočinu výstraha meteorologů před sněhovými jazyky.

Kvůli vytrvalému sněžení silničáři zatím nezprůjezdnili pro kamiony silnici do Polska přes Harrachov, která měla být otevřená dnes ráno. Průjezdný je zhruba od 08:00 hlavní tah z Liberce na Nový Bor. Na silnici I/13 u Rynoltic v pátek havaroval kamion, jeřáb z něj musel přeložit dvacetitunový náklad a vytáhnout vůz.

V Krušných horách na Chomutovsku řidiči neprojedou třemi úseky, od Celné na Výsluní, cestou kolem Měděnce a trasou z Horní Halže na Klínovec, kterou silničáři v zimě přestávají udržovat. Na Teplicku je stále uzavřena silnice mezi Mikulovem a Moldavou. Silničáři se pokoušeli místo zprovoznit už v sobotu, ale kvůli bezohledným řidičům, kteří vjeli do zákazu, se tam nedostala sněžná fréza. Na Ústecku je od dnešní noci zavřena trasa z Krásného Lesa do Adolfova. Pluhy odstraňují sníh také ze silnice u Petrovic a Velkého Chvojna.

Na Frýdecko-Místecku přes noc napadalo až 20 centimetrů sněhu. Silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, zůstává uzavřena pro nákladní vozy.

Témata: Silnice | sníh | náledí
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Řidiči senioři bourají nejméně, jejich nehody jsou však závažnější

06.06.2021 09:51 Řidiči senioři bourají proti jiným věkovým skupinám nejméně, jejich nehody však bývají podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama