Kraje dostanou od státu na opravy svých silnic dvě miliardy, slíbil Ťok

Čeladná - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) dnes na jednání Rady Asociace krajů ČR v Čeladné na Frýdecko-Místecku oznámil, že kraje letos dostanou od státu na opravy silnic druhé a třetí třídy dohromady dvě miliardy korun.

Dan Ťok, ministr dopravy
doporučujeme

V minulém roce kraje na opravy těchto silnic dostaly od státu tři miliardy korun, v roce 2015 to bylo 4,4 miliardy. Šéfka rady a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) už uvedla, že kraje budou chtít, aby letošní částka byla minimálně stejná jako loni.

Dvě miliardy se podle Ťoka našly ve Státním fondu dopravní infrastruktury. Proto prý navrhne vládě, aby tyto peníze stát poskytl krajům na opravy silnic druhé a třetí třídy. „Jak to dopadne na vládě, je samozřejmě otázka dalšího jednání. Pokud bude zájem přidat, tak pevně věřím, že to nebude z živých projektů, které bychom měli financovat z našeho fondu," řekl Ťok.

Vildumetzová připomněla, že na konci roku to vypadalo, že kraje nedostanou od státu na opravy silnic nic, proto ministrovu zprávu přivítala. "Já už jsem v minulosti říkala, že bych byla ráda, kdyby ta částka byla minimálně v tom rozsahu jako v minulém roce. A protože budeme mít společné jednání s vládou 20. února, tak budeme požadovat, aby ta částka byla navýšena," dodala.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění

14.06.2021 17:20 Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění zahájení výstavby. Ministerstvo dopravy (MDČR) totiž…

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama