ČSA kvůli nařízení Trumpa žádné požadavky neobdržely

Praha - České aerolinie (ČSA) zatím neobdržely žádné informace ani požadavky v souvislosti s aktuálním nařízením o zákazu vstupu.

ČSA
doporučujeme

ČSA zatím neobdržely od svého amerického partnera, společnosti Delta Airlines, žádné informace ani požadavky v souvislosti s aktuálním nařízením nového amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně zákazu vstupu některých národností do USA. ČTK to dnes řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík. ČSA pravidelné spoje do Spojených států neprovozují, nutný je přestup v jiném evropském městě.

"Finální kontrolu provádí provozující dopravce na posledním úseku. Což je v našem případě Delta Airlines," upřesnil Šabík. Trump v nařízení dočasně zakázal vstup do USA občanům sedmi afrických a blízkovýchodních zemí - Íránu, Iráku, Libye, Somálska, Súdánu, Sýrie a Jemenu. Americké aerolinky začaly po pátečním vydání Trumpova nařízení z letů do USA občany těchto zemí vylučovat.

Psali jsme:  

Mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková dnes ČTK řekla, že to, zda vydají či nevydají cestujícímu palubní vstupenku, je plně v kompetenci jednotlivých leteckých dopravců. "Zároveň je to dopravce, který se jako smluvní strana stará o cestujícího v případě zrušeného letu," podotkla. Francouzský dopravce Air France již podle britského deníku The Daily Telegraph oznámil, že na palubu svých strojů odteď nevpustí cestující z dotčených zemí s letenkou do USA z Paříže nebo přes Paříž nehledě na to, z jaké země nebo letiště měli odlétat.

Asi deset cestujících, kteří už byli na cestě, vrátily Air France podle svého mluvčího na své náklady zpět. To ČTK potvrdil i zdroj z letecké dopravy. Podle něj platí mezinárodní pravidlo, že pokud dopravce přepraví do určité země pasažéra, který nemá v pořádku všechna povolení pro vstup do dané země, je přepravce povinen na vlastní náklady dopravit cestujícího zpět do místa odletu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Řidiči senioři bourají nejméně, jejich nehody jsou však závažnější

06.06.2021 09:51 Řidiči senioři bourají proti jiným věkovým skupinám nejméně, jejich nehody však bývají podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama