Na Českokrumlovsku se srazily vlaky, 14 zraněných

Český Krumlov - Po srážce dvou osobních vlaků u Mříče na Českokrumlovsku, kdy dnes bylo zraněno 14 lidí, je na trati opět obnovený provoz. Omezení trvalo více než 11 hodin. Čtyři lidé utrpěli při nehodě středně těžká zranění, ostatní leká. Novinářům to řekla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Mezi zraněnými byly i tři děti, zasahoval záchranářský vrtulník.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Na Českokrumlovsku se srazily dva vlaky

Ve vlacích jelo přibližně 50 lidí a škoda na soupravách činí šest milionů korun, dalších 20.000 Kč pak jsou škody na trati. Nehodu pravděpodobně způsobil jeden ze strojvedoucích, který vjel na trať, i když neměl. Provoz na trati byl dnes před 20:00 obnoven, v úseku mezi Boršovem a Křemží ovšem smí vlaky jezdit jen omezenou rychlostí do deseti kilometrů za hodinu. ČTK to řekl mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Marek Illiaš.

Nehoda se stala na trati mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem před 9:00 v místě, kde je jednokolejný provoz. Trať obsluhuje společnost GW train. Spoje na trati využívají většinou turisté, kteří cestují z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo k lipenské přehradě nebo na Šumavu.

Čtyři lidé zůstávají se středně těžkými zraněními v českobudějovické nemocnici. Hospitalizováni budou patrně nejméně do pátku. Nejvážnější újmu utrpěla mladá žena, kterou záchranáři ošetřili s podezřením na poranění hlavy a s podvrtnutou krční páteří. ČTK to řekla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Při srážce vlaků bylo zraněno 14 lidí.

"Nikdo nebyl ohrožený na životě, všichni byli stabilizovaní," uvedla Kafková. Další tři těžce zranění lidé měli podle ní poranění hlavy a krční páteře. "Všechna ostatní zranění byly spíš pohmožděniny z toho, jak cestující ve vlaku popadali," řekla. Kafková potvrdila, že mezi lehce zraněnými byly i tři děti předškolního věku.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku.

Přesné příčiny srážky zatím nejsou známy, událost vyšetřuje policie. Škoda na soupravách a trati činí více než šest milionů korun. Trať obsluhuje společnost GW train.

Federace strojvůdců ČR uvedla, že podle ní stojí za srážkou nedostatečné technické vybavení jedné ze souprav. Elektronické zabezpečení zastavilo jen jeden vlak, druhý kvůli chybějícímu zařízení pokračoval v jízdě, stojí v prohlášení federace, podle níž se jedná o dopravce. Jeho stanovisko se dnes ČTK nepodařilo získat.

Cestující museli celý den využívat mezi Českými Budějovicemi a Horní Planou náhradní autobusovou dopravu. Spoje na trati využívají většinou turisté, kteří cestují z Českých Budějovic do Českého Krumlova, k lipenské přehradě nebo na Šumavu.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

D1 byla kvůli nehodě na 252. kilometru neprůjezdná

19.01.2019 18:49 Provoz na 252. kilometru dálnice D1 před Kroměříží ve směru od Brna dnes přerušila zhruba na dvě…

U Neratova se srazil sypač s autobusem, několik zraněných

19.01.2019 15:42 Aktualizováno Mezi Bartoštosovicemi v Orlických horách a Neratovem se dnes dopoledne čelně štřetl sypač s…

D8 je uzavřena. V tunelu hořel kamion

19.01.2019 14:04 Na 85. kilometru dálnice D8 u obce Libouchec v tunelu Panenská vzplál kamion s nákladem autobaterií…

Česko pod náporem sněhu. Řidiči by měli zbystřit

19.01.2019 09:44 Na některých místech Česka musí řidiči stále dodržovat zvýšenou opatrnost. V Beskydech leží ujetá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama