Cyklisté, zbystřete. V Plzeňském kraji bude jezdit cyklovlak

Plzeň - V Plzeňském kraji začne od 16. června jezdit vůbec první speciální cyklovlak. Bude vypravován do konce září ráno z Plzně do Českého lesa každou sobotu. Krajští radní dnes schválili smlouvu se železničním dopravcem, ústeckou firmou GW Train Regio, která od loňska provozuje rychlíky na trati Plzeň - Žatec.

Cyklostezky
doporučujeme

Kraj uhradí náklady ve výši maximálně 440.000 korun. Smyslem je zvýšit atraktivitu a dostupnost turisticky zajímavého území. Bude jezdit v sezoně také v dalších letech, řekl ČTK hejtman Josef Bernard (ČSSD).

"Mohou tam samozřejmě jezdit také turisté i místní lidé bez kol," uvedl. Ráno v 08:33 vyjede speciální motorový vlak pro 120 cestujících se zvláštní vagonem pro 40 kol. Trasa cyklovlaku bude Plzeň - Stříbro - Svojšín - Bor - Bělá nad Radbuzou, kam přijede v 10:17. Vrací v 17:30 z Bělé přes Poběžovice, Horšovský Týn, Staňkov, Holýšov, Nýřany až do Plzně, kam by měl přijet v 19:10.

"Podobný vlak ještě kraj neobjednával. Ve vlacích typu RegioShark (nové dvouvozové motorové jednotky) i v modernějších nízkopodlažních běžných vlacích Českých drah jsou vyhrazená místa pro cyklisty. V jízdním řádu je přeprava kol vyznačená," uvedla mluvčí kraje Alena Marešová.

"Cyklovlak z Plzně do Bělé bude jezdit přes Stříbro (po chebské trati) a zpět po domažlické trati. Dále využije spojovací lokální trať z Horšovského Týna do Poběžovic," řekl vedoucí krajského odboru dopravy Dušan Pakandl.

Do Českého lesa jezdí z Plzně už několik let dva víkendové cyklobusy Český les a Mže, letos od 28. dubna do 30. září. Jeden míří na Horní Chodsko přes Nýřany, Horšovský Týn, Bělou nad Radbuzou, Železnou až na Přimdu a přepraví minimálně 24 kol. Cyklobus Mže vozí 19 jízdních kol veden kolem Hracholuské přehrady přes Stříbro, Bor a Tachov a doveze cestující do severní části Českého lesa.

Cyklobusy vyjedou podle Pakandla až na Přimdu nebo až nad Tachov na Starou Knížecí Huť. Vlak dojede do Bělé nebo do Boru, pak bude muset cyklista jet dalších deset kilometrů, aby se dostal výš.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V chovu s ptačí chřipkou na Táborsku dnes usmrtili zbylá zvířata

23.01.2021 13:16 Aktualizováno V Dlouhé Lhotě na Táborsku bylo dnes utraceno 17 ptáků z malochovu s potvrzenou ptačí chřipkou.…

Kolaudace velké části tunelu Blanka neplatí, rozhodl soud

22.01.2021 18:47 Aktualizováno Městský soud v Praze vyhověl žalobě spolku Holešovičky pro lidi a zrušil kolaudační souhlas pro…

Ze tragickou srážku vlaků u Perninku může podle inspekce strojvedoucí

21.01.2021 10:07 Drážní inspekce označila za příčinu loňské srážky osobních vlaků u Perninku pochybení…

Paliva v Česku od minulého týdne zdražila, benzin je nad 28 Kč/l

21.01.2021 07:38 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama