Česko čeká nejhorší víkend v roce. Pokud nemusíte, nevyjíždějte

Praha - Nadcházející víkend bude pro Českou republiku kritický. Podle dopravních expertů vypukne naprostý vrchol cestovní horečky a je nanejvýš jisté, že se po celé střední Evropě budou tvořit dlouhé kolony. Přispívá k tomu hned několik faktorů najednou.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Dopravní zácpa při cestě do zahraničí
doporučujeme

Kdo chce zažít opravdové letní kolony na evropských dálnicích, tak tento víkend je podle BESIPu tím pravým. Čeká nás totiž letní vrchol cestovní horečky.

"Začínají totiž prázdniny v Bavorsku (12,5 mil. obyvatel) a Bádensku-Württenbersku (10,7 mil. obyvatel). Mezi tyto turisty se přidávají další vlny prázdninových cestovatelů z ostatních zemí a navíc se blíží konec prázdnin v severských zemích a části spolkových zemí v Německu. Situace na silnicích bude velmi náročná," tvrdí šéf BESIP Tomáš Neřold.

Na silnici ale nevyjedou pouze turisté. Kromě lidí, kteří míří na dovolenou k moři, se do prázdninového provozu připojí také fanoušci mířící na závod Formule 1 do Budapešti. 

"Silný provoz očekáváme na dálnici A2 vedoucí z Grazu do Vídně a A4 za Vídní u Fischamedu, kde se dálnice opravuje a je zúžená ze 3 jízdních pruhů na 2, a na zpáteční cestě v neděli u hraničního přechodu Nickeldorf," varuje Neřold.

Situace se navíc zkomplikuje kvůli uzavírkám v Chorvatsku, kde se opravuje povrch u jednotlivých úseků dálnice A3 vedoucí z Maďarska na Záhřeb.

"V místě se jezdí jedním zúženým jízdním pruhem v každém směru za snížené rychlosti 80 km/h a v letní dopravní špičce se zde tvoří kolony. Opravy na tomto místě skončí bohužel až 16. září," dodal Neřold.

Podle dopravních expertů bude situace kritická především v pátek od 13 do 20 hodin, v sobotu od 11 do 18 hodin a v neděli od 14 do 20 hodin. Kdo nemusí, neměl by v těchto dnech vyjížděj na delší cesty.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DPP řeší personální krizi. Chybí stovky mu zaměstnanců

15.02.2020 19:02 Pražskému dopravnímu podniku (DPP) chybí 202 řidičů autobusů, 83 řidičů tramvají a 21…

"Babišova sleva" na jízdné vysává rozpočet. Kolik loni stát zaplatil?

14.02.2020 12:17 V roce 2019 stály slevy jízdného pro studenty a důchodce 5,78 miliardy korun. Naposledy v prosinci…

Řidič ve Frýdlantu vjel na chodník. Zabil ženu, další je zraněná

12.02.2020 10:28 Ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku zemřela dnes šestačtyřicetiletá žena poté, co ji…

V Praze se srazil autobus s autem. Jeden mrtvý, tři zranění

12.02.2020 09:16 Při nehodě autobusu a osobního auta v Bucharově ulici v pražském Motole zemřel dnes ráno jeden…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama