Září bylo na silnicích tragické. Zemřelo o třetinu lidí víc než loni

V září zemřelo při dopravních nehodách v Česku zatím 64 lidí, o 21 víc než před rokem. Od začátku roku si dopravní kolize vyžádaly 413 lidských životů, což je o 46 obětí více než ve stejném období loni. ČTK to dnes řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Bilance je předběžná, oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autonehoda
doporučujeme

Nejvíce obětí bylo podle Lercha řidičů osobních vozů, těch v září zahynulo 22, z řad motorkářů bylo 13 zemřelých a třetí nejpočetnější skupinou byli chodci. "V září byly opět časté nehody s přejetím do protisměru a nepřizpůsobení rychlosti," uvedl Lerch. Dodal, že čtvrtinu smrtelných nehod zaviní mladší a začínající řidiči.

Nejvíce lidí zemřelo na silnicích podle předběžných statistik 19. září a v pátek, kdy byl státní svátek. V tyto dny si nehody vyžádaly po šesti obětech. V pátek 28. září se staly čtyři smrtelné dopravní nehody.

Dva řidiči zemřeli po čelní srážce osobního a nákladního auta na dálnici D11 na Nymbursku, kde osobní vůz Mercedes ze zatím nezjištěných příčin vjel do protisměru. Řidič a spolujezdec nepřežil pak nehodu na Trutnovsku a po jedné oběti měly nehody na Olomoucku a u Všestar u Prahy.

Zatím posledním zemřelým je 32letý řidič osobního auta u Ivanovic na Hané na Vyškovsku. Vozidlo dostalo ve vysoké rychlosti smyk a narazilo pravým bokem do stromu. Řidič byl na místě mrtev, řekl ČTK policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na D2 opět byla dlouhá kolona kamionů, Slovensko je na hranicích kontroluje

08.04.2020 15:51 Aktualizováno Na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské na dálnici D2 směrem na Slovensko byla dnes dopoledne a kolem…

Řidič na Olomoucku ujížděl před policejní hlídkou, způsobil pět nehod

08.04.2020 14:26 Pět dopravních nehod a škodu přesahující půl milionu korun způsobil pětatřicetiletý řidič, kterého…

Koronavirus se projevil na mýtném: Výběr v březnu vzrostl na 998 milionů,…

08.04.2020 13:19 Koronavirová krize se promítla i do provozu na dálnicích a výběrech mýtného. Dopravci v březnu na…

České dráhy zatím nekoupí vlaky pro linku do Kladna, tendr skončil

07.04.2020 09:34 České dráhy zatím nekoupí vlaky pro trať Praha - Kladno, ukončily tendr, který spustily v roce 2017…

Související:

Právě se děje

Další zprávy