Praha nebude jediná. Metro zřejmě bude jezdit i v dalším kraji

Nová trasa D pražského metra měla být v roce 2018 už v provozu. Nakonec je však její stavba teprve v počátcích. Plány nové „modré“ trasy stále ještě nejsou hotové, což dává možnost přicházet s novými nápady na rozšíření trasy. V úvahu tedy připadá její prodloužení i mimo hranice Prahy.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Metro
doporučujeme

Modrá trasa D by v budoucnu mohla být prodloužena do Jesenice ve Středočeském kraji. Od jižního konce nyní projektované trasy D ve stanici Depo Písnice bude už do Jesenice chybět jen asi pět kilometrů vzdušnou čarou. Politici už o plánech na metro (či tramvaj) na jednáních dávno diskutují.

Modrá trasa by také měla být specifická v tom, že bude jezdit bez řidiče. Plně automatizované metro není dnes již takovou raritou. První metro jezdící bez strojvedoucího vyjelo už v roce 1998 v Paříži.

U pražského metra je možné, že v budoucnu by bez řidiče jezdily i ostatní trasy. Trasa D by měla být řízená z dispečinku u stanice Nádraží Krč. Nástupiště od kolejiště budou nově oddělovat skleněné bezpečnostní stěny.

Trasa metra D by měla zlepšit dopravu v jižním sektoru Prahy a přilehlém regionu jihovýchodně od metropole, aby obyvatelé při cestě do metropole nemuseli jezdit automobilem.

V dlouhodobém horizontu se předpokládá rozvětvení linky D ve stanici Nové Dvory do Modřan. Ulevit by se tak mělo především jižní části metropole, která je doteď dopravně obsloužena pouze tramvajemi podél řeky Vltavy a autobusy.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidiče čeká v létě horor: Dálniční provoz omezí přes 40 uzavírek, na D1…

25.06.2019 12:43 Přes 40 uzavírek omezí během letních prázdnin provoz na českých dálnicích. Největší komplikace lze…

Auto na Náchodsku vjelo do protisměru a smetlo cyklistu, na místě zemřel

25.06.2019 08:44 Muž vedoucí kolo zemřel dnes ráno při srážce s dodávkou u Bohuslavic na Náchodsku. Auto cyklistu…

Doprava mezi Prahou a Berounem zkolabovala. Příčina poruchy na trati…

24.06.2019 14:10 Aktualizováno Porucha trakčního vedení zastavila dnes ráno provoz na trati mezi Prahou a Berounem. Omezení se…

České dráhy pod politickým vlivem? Agentura Moody's vydala varovnou zprávu

24.06.2019 10:49 Změny ve vedení Českých drah mohou ohrozit naplňování strategie firmy, varovala ratingová agentura…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama