Na silnicích zemřelo v říjnu 53 lidí, o pět více než loni

V říjnu zemřelo při dopravních nehodách v Česku zatím 53 lidí, což je o pět více než před rokem. Od začátku roku si dopravní kolize vyžádaly 463 lidských životů, což je o 48 obětí více než ve stejném období loni. ČTK to dnes řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Bilance je předběžná, oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden. Nejtragičtějším dnem byl dnešek, na silnicích zemřelo šest lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autonehoda

Nejvíce obětí bylo podle Lercha řidičů osobních vozů, těch v říjnu zahynulo 16, z řad spolujezdců bylo 11 zemřelých, chodců deset a motorkářů osm. "Výraznou roli hrála nepřiměřená rychlost, nepřizpůsobení rychlosti aktuálnímu stavu vozovky, ale také nepozornost, často byl přehlédnut jiný účastník provozu," řekl Lerch. Apeluje na řidiče, aby vzali na vědomí, že na podzim se mění klimatické podmínky a hlavně je zhoršená viditelnost. Řidiči si podle něj neuvědomují, že už to začíná klouzat. "Není to nutně o sněhu, ale velmi často je mokrá vozovka a listí. V kombinaci s tím, že řidič se plně nevěnuje řízení, reaguje pak pozdě a unáhleně," upozornil.

Zhoršená viditelnost se týká i chodců. "Opět bylo několik dopravních nehod, kdy chodec podcenil riziko své viditelnost nebo nesplnil povinnost být označen reflexní páskou," uvedl.

Zatím poslední smrtelná nehoda se stala dnes v podvečer na Karlovarsku. Po srážce nákladního a osobního auta na silnici I/6 u odbočky na Žlutice zemřeli dva lidé. V Praze pak na Strakonické ulici zemřel odpoledne chodec, dopoledne si dvě oběti vyžádala srážka dvou osobních aut u Čížové na Písecku a ráno nepřežil střet s autem chodec u Bavorovic na Českobudějovicku.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na most u Vltavské se vrátí doprava, zátěžové testy dopadly obstojně

17.12.2018 14:40 Na most v pražské Bubenské ulici u stanice metra Vltavská se do dvou týdnů vrátí auta do 3,5 tuny,…

Opravu D1 u Humpolce dokončí jiná firma, rozhodlo ŘSD. ODS by spíš…

17.12.2018 12:37 Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kvůli zpoždění prací na opravovaném úseku D1 mezi Humpolcem na 90…

Pod metro v Praze skočil člověk, linka C byla hodinu a půl mimo provoz

17.12.2018 12:20 Aktualizováno Pád muže pod metro v Praze zastavil dnes dopoledne zhruba na hodinu a půl linku C v úseku Nádraží…

Problémový úsek D1 se má okamžitě rozšířit. Geosan v ostrém sporu s ŘSD

17.12.2018 10:16 Problémový úsek dálnice D1 na Vysočině se okamžitě rozšíří, aby vznikl plnohodnotný pruh a úsek se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama