Siemens získal zakázku na opravy vagonů metra na lince C

O údržbu a opravy vozů metra na lince C se bude i nadále starat společnost Siemens. Pražský dopravní podnik minulý týden uzavřel s firmou smlouvu na dalších 15 let, informují dnešní Lidové noviny (LN). Celková hodnota kontraktu se podle deníku pohybuje kolem 7,5 miliardy korun. Siemens má v jeho rámci provést i rozsáhlou opravu vozů, zahrnující výměnu podvozkových rámů a modernizaci interiéru.

Přidejte svůj názor

Metro

Nabídku Siemensu schválilo představenstvo dopravního podniku minulý týden v pondělí. "A ve středu jsme uzavřeli nový kontrakt se Siemensem na takzvaný full service pro budoucí období 15 let," řekl LN ředitel dopravního podniku Martin Gillar.

Za správu 53 souprav pro linku C zaplatí dopravce ročně přibližně 500 milionů korun, uvádí deník. Částka je pohyblivá, promítají se do ní mimo jiné ceny energií nebo nájmů. "Je v ní započtena také oprava souprav. Oproti první nabídce Siemensu se nám podařilo vyjednat snížení ceny o téměř šest procent," sdělil Gillar LN.

Rozsáhlá oprava se bude týkat především výměny rámů podvozků, se kterými byly v minulosti problémy. Za 530 rámů zaplatí dopravní podnik 491 milionů korun bez DPH, uvádějí LN. Cestující se dočkají také nových plastových sedaček a modernějšího osvětlení.

Vozy M1, které na lince C jezdí od roku 2000, vyrobilo konsorcium firem Siemens, ČKD Praha a Adtranz. Protože společnosti Siemens patří technická dokumentace k vozům, neměl dopravní podnik podle LN v podstatě jinou možnost než dohodnout se právě s ní.

Siemens se o soupravy na lince C stará i v současnosti. Stávající kontrakt mu vyprší na konci roku 2019. O vozy metra na linkách A a B se stará Škoda Transportation.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Provoz na D1 zkolaboval kvůli sněžení. Auta uvázla v koloně, chybí…

12.12.2018 20:48 Aktualizováno Sněžení dnes odpoledne zastavilo na čtyři hodiny dálnici D1 na Vysočině. Kolony se vytvořily kolem…

Příval sněhu ochromil Česko: Lidé bez proudu, uvízlé kamiony, nejezdí vlaky

12.12.2018 11:07 Aktualizováno Sněžení komplikuje dopravu na většině území ČR. V Libereckém kraji napadlo až 20 centimetrů sněhu a…

Dopravní kalamita v Česku: D1 je kvůli sněhu uzavřena, stojí silnice na…

11.12.2018 21:30 Aktualizováno Silnice na Vysočině jsou kvůli mokrému sněhu a náledí místy obtížně sjízdné. Před 20:45 policisté…

Dočkáme se dálnice D52 do Rakouska? Stavba se komplikuje

11.12.2018 20:52 Aktualizováno Hned 14 různých požadavků obdrželo Ministerstvo životního prostředí v rámci zjištovacího řízení ke…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama