Siemens získal zakázku na opravy vagonů metra na lince C

O údržbu a opravy vozů metra na lince C se bude i nadále starat společnost Siemens. Pražský dopravní podnik minulý týden uzavřel s firmou smlouvu na dalších 15 let, informují dnešní Lidové noviny (LN). Celková hodnota kontraktu se podle deníku pohybuje kolem 7,5 miliardy korun. Siemens má v jeho rámci provést i rozsáhlou opravu vozů, zahrnující výměnu podvozkových rámů a modernizaci interiéru.

Přidejte svůj názor

Metro

Nabídku Siemensu schválilo představenstvo dopravního podniku minulý týden v pondělí. "A ve středu jsme uzavřeli nový kontrakt se Siemensem na takzvaný full service pro budoucí období 15 let," řekl LN ředitel dopravního podniku Martin Gillar.

Za správu 53 souprav pro linku C zaplatí dopravce ročně přibližně 500 milionů korun, uvádí deník. Částka je pohyblivá, promítají se do ní mimo jiné ceny energií nebo nájmů. "Je v ní započtena také oprava souprav. Oproti první nabídce Siemensu se nám podařilo vyjednat snížení ceny o téměř šest procent," sdělil Gillar LN.

Rozsáhlá oprava se bude týkat především výměny rámů podvozků, se kterými byly v minulosti problémy. Za 530 rámů zaplatí dopravní podnik 491 milionů korun bez DPH, uvádějí LN. Cestující se dočkají také nových plastových sedaček a modernějšího osvětlení.

Vozy M1, které na lince C jezdí od roku 2000, vyrobilo konsorcium firem Siemens, ČKD Praha a Adtranz. Protože společnosti Siemens patří technická dokumentace k vozům, neměl dopravní podnik podle LN v podstatě jinou možnost než dohodnout se právě s ní.

Siemens se o soupravy na lince C stará i v současnosti. Stávající kontrakt mu vyprší na konci roku 2019. O vozy metra na linkách A a B se stará Škoda Transportation.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vlak na Vysočině jel bez strojvedoucího, bylo v něm 11 lidí. Incident…

22.02.2019 15:27 Osobní vlak na Vysočině mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím jel v úterý několik kilometrů bez…

Silnice přes Červenohorské sedlo je opět průjezdná, dopoledne ji pokryl led

22.02.2019 14:22 Aktualizováno Důležitá silnice I/44 přes Červenohorské sedlo na Šumpersku byla po ošetření vozovky zprůjezdněna v…

Rekordní rok na silnicích. Škody z nehod poprvé překročily 70 miliard korun

21.02.2019 18:10 Celospolečenské ztráty z dopravních nehod na silnicích v roce 2017 poprvé překročily 70 miliard…

Český kamioňák v Německu riskantně předjížděl, je obviněn z pokusu vraždy …

20.02.2019 09:59 Český řidič kamionu čelí v Německu obvinění z pokusu o vraždu kvůli riskantnímu předjíždění na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama