Provoz na D1 zkolaboval kvůli sněžení. Auta uvázla v koloně, chybí záchranářská ulička

Sněžení dnes odpoledne zastavilo na čtyři hodiny dálnici D1 na Vysočině. Kolony se vytvořily kolem 15:00. Teprve když sypače s pluhy projely desítky kilometrů dlouhou kolonou stojících aut, byl provoz na Brno po 19:00 znovu obnoven. Uvízlé vozy se velmi pomalu rozjíždějí. Po 18:00 byla kolona na Brno dlouhá 34 kilometrů, ve směru na Prahu byla dvacetikilometrová, řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Silnice v zimě, ilustrační fotografie
doporučujeme

Situace se zkomplikovala po odpoledním sněžení. Nejhorší byla situace mezi 88. a 110. kilometrem v obou směrech dálnice, kde je obousměrné zúžení kvůli její rekonstrukci. Silničáři se do kolony nemohli dostat, protože řidiči neudělali záchranářskou uličku. Dostali se na dálnici až za asistence policie. Obtížně sjízdné byly i silnice v okolí dálnice.

Po nočním sněžení stále zůstávají neprůjezdné i některé úseky železnice na Žďársku, Jihlavsku a Pelhřimovsku. Kvůli popadaným stromům nebo vyprošťování zapadnutých aut měli hasiči od 7:00 už asi 60 výjezdů.

Kvůli vyprošťování kamionu bude zřejmě až do čtvrteční druhé hodiny uzavřená silnice číslo 34 u obce Jitkov na Havlíčkobrodsku.

Náhradními autobusy namísto vlaků jezdí cestující mezi Horní Cerekví a Kostelcem u Jihlavy a mezi Rantířovem a Jihlavou. Zprovoznění trati tam České dráhy podle informací na jejich webu očekávají až ve čtvrtek v 6:00. Mimo provoz zůstává i úsek Humpolec - Lípa, kde také jezdí náhradní autobusy. Zprovozněný by mohl být ve čtvrtek ve 3:00. Výluka je i mezi Přibyslaví a Sázavou u Žďáru, kde České dráhy předpokládají obnovení provozu v 19:00.

Jen do dnešního dopoledne přijala policie na Vysočině za 24 hodin 125 hlášení o mimořádných událostech v dopravě týkajících se popadaných stromů, nesjízdných silnic, kamionů blokujících provoz i nehod, kterých bylo asi šest desítek.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Orlové se srazila čtyři auta. Zemřela žena, pět osob zraněno

16.07.2019 14:48 Aktualizováno Osmačtyřicetiletá žena zemřela a dalších pět lidí se dnes ráno zranilo při dopravní nehodě čtyř…

Na Lounsku se střetl rychlík s autem, škoda přes 20 milionů

16.07.2019 14:14 Aktualizováno U obce Hořetice na Lounsku se dnes ráno střetl rychlík s osobním automobilem. Při nehodě se lehce…

Mrtvá žena, sedm zraněných. Řidič dodávky, kterou smetl vlak, skončil ve…

16.07.2019 14:08 Soud dnes poslal do vazby řidiče dodávky, která se v sobotu střetla na Rakovnicku u obce Příčina s…

Dálnice D2 u Brna byla uzavřena. Kamioňák vjel do svodidel, patrně usnul

16.07.2019 09:51 Aktualizováno Havárie nákladního auta zablokovala v noci na dnešek na více než deset hodin dálnici D2 ve směru na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama