Dopravu na D1 komplikuje sněžení. Potíže hlásí i další regiony, D35 namrzá

Dopravu na dálnici D1 na Vysočině mohou dnes komplikovat sněhové přeháňky. Na některých místech leží zbytky rozbředlého sněhu po úpravě pluhem. Dálnice je kvůli tomu sjízdná jen se zvýšenou opatrností. To samé platí o většině vozovek na Vysočině. Vyplývá to z aktuálních informací dispečinku Správy a údržby silnic.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Silničáři - posypový vůz
doporučujeme

Na vozovkách první třídy na Žďársku a Třebíčsku může ležet vrstva nového nebo rozbředlého sněhu. Stejná situace je na všech silnicích nižších tříd na Vysočině. Přestože na dálnici D1 sněží, nikde se netvoří kolony.

Teploty na Vysočině se po ránu pohybují kolem minus pěti stupňů Celsia. Podle předpovědi meteorologů bude přes den oblačno a místy může občas sněžit.

Po nočním sněžení je na většině silnic v Jihomoravském kraji vrstva rozbředlého sněhu po chemickém ošetření, silničáři doporučují řidičům zvýšenou opatrnost. 

Brzy ráno vyjelo do terénu všech 21 sypačů, uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák. Zvýšenou opatrnost silničáři doporučují i na dálnicích v kraji, bez omezení je sjízdná pouze D2 mezi 11. a 61. kilometrem a úsek D46, kde je silnice mokrá po chemickém ošetření.

Na Břeclavsku a Hodonínsku jsou všechny silnice pokryté vrstvou nového sněhu a sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Blanensku a Znojemsku, na úsecích udržovaných pouze inertním posypem, leží místy ujetá vrstva sněhu. Ve vyšších částech musely vyjet i pluhy. Zatím silničáři spotřebovali kolem 120 tun posypového materiálu, uvedl Chasák.

Silničáři varují před nebezpečím námrazy na dálnici D35 kolem Olomouce a ve směru na Mohelnici. Pozor by si měli dát řidiči pozor na 235. až 245. kilometru D35, uvádí ŘSD. Kluzké silnice je mohou překvapit také na dálnici kolem Olomouce v úseku mezi 264. až 269. kilometru, i tam je opatrnost na místě. Dálnice v ostatních částech kraje jsou sjízdné bez problémů.

Na Šumpersku a Jesenicku hlásí správci silnic sněhové přeháňky. Na Jesenicku jsou hlavní tahy mokré, na silnicích druhé a třetí třídy leží zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. Inertní vozovky pokrývá zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem, je tam podle silničářů nutná zvýšená opatrnost. Na Šumpersku jsou silnice mokré po chemickém ošetření, na posypaných vozovkách je od středních poloh místy ujetá zledovatělá vrstva krytá posypem.

Před nebezpečím námrazy varují silničáři na Vsetínsku, opatrnost je tam na místě. Namrzat mohou místy hlavní silnice, které jsou jinak většinou holé, suché a vymrzlé. Ve stejném regionu by měli být řidiči obezřetní i na úsecích s posypem na silnicích druhé a třetí třídy, kde leží ujetá sněhová vrstva.

Ve výše položených oblastech na východě Čech zůstávají na silnicích ležet zbytky sněhu. Je uježděný a často i zledovatělý. Všechny komunikace jsou ale s opatrností sjízdné, uvádějí silničáři. Opatrní by měli být řidiči v nejvyšších polohách Orlických hor, v Krkonoších a na Broumovsku. Sníh je na vozovkách také v oblasti Lanškrouna, Poličky, Žamberka a v Železných horách.

Většina jihočeských silnic zůstává sjízdná se zvýšenou opatrností. Na Jindřichohradecku může dopravu komplikovat sněžení. Na vozovkách tam leží vrstva nového sněhu a někde i zledovatělý sníh. Vyplývá to z aktuálních informací dispečinku správy a údržby silnic Jihočeského kraje. Sněhové přeháňky také mohou zhoršit sjízdnost silnic na Českokrumlovsku nebo Táborsku. Právě na Českokrumlovsku leží na vozovkách nižších tříd rozbředlý sníh.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dělníci na D1 mají v horku víc přestávek, řidiči jim nadávají

26.06.2019 16:34 Dělníci stavební skupiny Eurovia CS, kteří staví a opravují několik částí dálnic v ČR, se kvůli…

V Jihlavě se ráno zabil motocyklista, provoz na silnici je omezen

26.06.2019 08:03 V Jihlavě dnes ráno zemřel motocyklista. Havaroval v Brtnické ulici asi ve 4:30. Dle informací na…

Kolik bude stát dálniční známka? Poslanci řešili sporný návrh Kolovratníka…

25.06.2019 14:34 Sněmovní hospodářský výbor dnes zaujal negativní postoj k návrhu poslance ANO Martina Kolovratníka,…

Řidiče čeká v létě horor: Dálniční provoz omezí přes 40 uzavírek, na D1…

25.06.2019 12:43 Přes 40 uzavírek omezí během letních prázdnin provoz na českých dálnicích. Největší komplikace lze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama