Výroba řidičáků bude stát přes miliardu, zakázka přidělena bez výběrového řízení

Výroba a dodání řidičských průkazů bude v příštích deseti letech stát až 1,04 miliardy korun, konečná cena bude záviset na počtu vydaných průkazů. Vyplývá to z dokumentu ministerstva dopravy, který v pondělí dostane pro informaci vláda. Zakázku chce ministerstvo dopravy přidělit Státní tiskárně cenin. Současná smlouva na výrobu průkazů v letech 2013-2018 počítala s maximální cenou zhruba 600 milionů korun.

Přidejte svůj názor 1 komentář

řidičské průkazy

Zakázka zahrnuje výrobu a dodávku řidičských průkazů, včetně expresních průkazů vydávaných na počkání, dále průkazů profesní způsobilosti řidiče a doprovodných tiskopisů.

Výrobu bude stejně jako v minulých letech zajišťovat Státní tiskárna cenin. Ministerstvo dopravy se rozhodlo zakázku svěřit státnímu podniku bez soutěže, jelikož v případě řidičských průkazů stát eviduje osobní údaje.

Ministerstvo dopravy se rozhodlo uzavřít se státní firmou delší kontrakt, který by měl na rozdíl od čtyřleté smlouvy vyjít výhodněji. Náklady na výrobu a dodávku jednoho řidičského průkazu by tak měly činit 121 až 157 korun bez DPH. V případě krátkodobějšího kontraktu byla cena o téměř 80 korun vyšší.

V Česku má řidičský průkaz téměř 6,3 milionu lidí. V loňském roce přibylo v Česku více než 91.000 řidičů s nově vydaným řidičským průkazem, což bylo stejně jako o rok dříve. Dalších 893.000 průkazů, kterým končila platnost, úřady vyměnily. Letos vypršela, nebo ještě vyprší, platnost průkazu u dalších zhruba 650.000 lidí.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boží Dar dnes zprůjezdnil silnice a zrušil kalamitní stav, trval několik…

16.01.2019 18:15 Aktualizováno Město Boží Dar ukončilo dnes v 17:00 kalamitní stav vyhlášený v pátek kvůli nezvladatelnému silnému…

Pražské letiště odbavilo rekordní počet cestujících. Kam se létá…

15.01.2019 11:20 Pražské Letiště Václava Havla v loňském roce odbavilo rekordních 16,8 milionu cestujících, což je…

Zimní počasí dál trápí Česko: Řada silnic uzavřena, kalamitu zhoršuje…

15.01.2019 10:05 Na mnoha místech přetrvávají problémy spojené se silným větrem a vytrvalým sněžením. Některé…

Počasí na jihu Moravy komplikuje dopravu: Autobusy mají zpoždění, na…

14.01.2019 21:51 Kvůli poryvům silného větru, sněžení a zledovatělým silnicím mají v Jihomoravském kraji potíže…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama