Výroba řidičáků bude stát přes miliardu, zakázka přidělena bez výběrového řízení

Výroba a dodání řidičských průkazů bude v příštích deseti letech stát až 1,04 miliardy korun, konečná cena bude záviset na počtu vydaných průkazů. Vyplývá to z dokumentu ministerstva dopravy, který v pondělí dostane pro informaci vláda. Zakázku chce ministerstvo dopravy přidělit Státní tiskárně cenin. Současná smlouva na výrobu průkazů v letech 2013-2018 počítala s maximální cenou zhruba 600 milionů korun.

Přidejte svůj názor 1 komentář

řidičské průkazy
doporučujeme

Zakázka zahrnuje výrobu a dodávku řidičských průkazů, včetně expresních průkazů vydávaných na počkání, dále průkazů profesní způsobilosti řidiče a doprovodných tiskopisů.

Výrobu bude stejně jako v minulých letech zajišťovat Státní tiskárna cenin. Ministerstvo dopravy se rozhodlo zakázku svěřit státnímu podniku bez soutěže, jelikož v případě řidičských průkazů stát eviduje osobní údaje.

Ministerstvo dopravy se rozhodlo uzavřít se státní firmou delší kontrakt, který by měl na rozdíl od čtyřleté smlouvy vyjít výhodněji. Náklady na výrobu a dodávku jednoho řidičského průkazu by tak měly činit 121 až 157 korun bez DPH. V případě krátkodobějšího kontraktu byla cena o téměř 80 korun vyšší.

V Česku má řidičský průkaz téměř 6,3 milionu lidí. V loňském roce přibylo v Česku více než 91.000 řidičů s nově vydaným řidičským průkazem, což bylo stejně jako o rok dříve. Dalších 893.000 průkazů, kterým končila platnost, úřady vyměnily. Letos vypršela, nebo ještě vyprší, platnost průkazu u dalších zhruba 650.000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec tragických střetů s vlaky? Závory budou na všech přejezdech na…

16.07.2019 16:44 Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vybuduje do roku 2023 na téměř všech přejezdech na…

V Orlové se srazila čtyři auta. Zemřela žena, pět osob zraněno

16.07.2019 14:48 Aktualizováno Osmačtyřicetiletá žena zemřela a dalších pět lidí se dnes ráno zranilo při dopravní nehodě čtyř…

Na Lounsku se střetl rychlík s autem, škoda přes 20 milionů

16.07.2019 14:14 Aktualizováno U obce Hořetice na Lounsku se dnes ráno střetl rychlík s osobním automobilem. Při nehodě se lehce…

Mrtvá žena, sedm zraněných. Řidič dodávky, kterou smetl vlak, skončil ve…

16.07.2019 14:08 Soud dnes poslal do vazby řidiče dodávky, která se v sobotu střetla na Rakovnicku u obce Příčina s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama