České dráhy omezí během Vánoc provoz, stejně tak konkurence

České dráhy (ČD) během Vánoc omezí provoz. Nejvíc utlumí provoz tradičně v noci z 24. na 25. prosince a v noci ze Silvestra na Nový rok, kdy nepojede většina regionálních spojů. Omezeny budou i některé dálkové vlaky. Dráhy o tom dnes informovaly v tiskové zprávě. Provoz v těchto dnech omezí i konkurence.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlaky
doporučujeme

Vlaky Českých drah budou během Štědrého dne jezdit stejně jako během svátků. Od 18:00 až 19:00 dopravce plánuje postupně provoz většiny regionálních i některých dálkových vlaků omezit.

Mluvčí drah Petr Šťáhlavský uvedl, že většina regionálních vlaků, která jede po šesté hodině večer, má v jízdním řádu poznámku, že nejede na Štědrý den. Týká se to spojů po celé České republice. Ve večerních hodinách nepojede ani řada vnitrostátních rychlíků, například poslední rychlík z Prahy do Českých Budějovic odjede v 19:31. Omezené budou i jízdy některých dřívějších spojů.

Podle svátečních jízdních řádů pojedou vlaky i v úterý a ve středu. Na Boží hod začne klasický sváteční provoz mezi šestou a sedmou hodinou ráno. Částečné omezení provozuji plánují dráhy i v dalších dnech, během vánočních prázdnin 27. a 28. prosince bude kvůli nižší poptávce po cestování omezen provoz některých spojů. Konkrétní údaje jsou podle mluvčího v jízdních řádech.

Podobná omezení dopravy jako během prvních dvou vánočních dnů chystá státní dopravce i na Silvestra večer a u ranních spojů na Nový rok.

Podobná omezení chystá i konkurence. RegioJet podle mluvčí Alžběty Nečasové například nepojede 24. prosince a v poslední den v roce žádný vlak do Košic, vlaky ukončí svou cestu na Ostravsku. U dalších linek společnost utlumí dopravu především ve večerních hodinách Štědrého dne a ráno následující den. Podobný postup plánuje na Silvestra a Nový rok. Ve stejných časech omezí provoz podle rezervačního systému i Leo Express.

Před Vánoci dopravci své spoje naopak posilují, České dráhy a RegioJet v těchto dnech přidaly až 10.000 míst navíc. Vlaky na Slovensko posílila i Arriva. I přes posílení je ovšem velká část spojů, zejména ve směru z Prahy na Moravu a Slovensko, vyprodána.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrdinové z D1: U tragické nehody pomáhali zdravotní sestra či vojáci, na…

15.10.2019 15:42 Při nedělní tragické hromadné nehodě aut a cisterny na dálnici D1 pomáhali i vojáci nebo zdravotní…

Dálnice D1 na Benešovsku opět stála, osobní auto narazilo do náklaďáku

15.10.2019 08:43 Aktualizováno Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova dnes zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru…

Praha se dočkala. Tunel Blanka byl po čtyřletém provozu konečně zkolaudován

14.10.2019 18:30 Pražský tunel Blanka byl dnes po více než čtyřech letech od uvedení do provozu zkolaudován. ČTK to…

Výběr mýta v ohrožení? Ministr Kremlík řekl, jak to je

14.10.2019 17:48 Od ledna příštího roku není ohrožen výběr mýta, vládu o tom dnes ujistil ministr dopravy Vladimír…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama