V Česku řádí zimní vichřice, sníh a popadané stromy komplikují dopravu

Dopravu na některých silnicích komplikují dnes sněhové přeháňky a silný vítr. Zvýšená opatrnost je na místě ve vyšších polohách a lesních úsecích. Na kluzký povrch upozorňují silničáři například na dálnici D5 na Tachovsku od hranic s Německem, v Jihomoravském kraji namrzají vozovky v Bílých Karpatech. Na Moravě popadaly na silnice stromy či větve. Stále platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu upozorňující na silný vítr, tvorbu sněhových jazyků a náledí.

Přidejte svůj názor

Silničáři - posypový vůz

U několika popadaných stromů kvůli silnému větru zasahovali v noci hasiči například v Jihomoravském a Olomouckém kraji. Vyjeli například do Vyškova i do obcí Studnice na Vyškovsku a Býkovice nebo Velké Opatovice na Blanensku, kde ráno padal déšť se sněhem.

V Olomouckém kraji hasiči evidovali desítku výjezdů. "Hasiči ve všech případech likvidovali popadané stromy a větve na komunikacích. Šlo o jednotlivé stromy, které většinou spadly na komunikace nebo vedle silnic. Podle dostupných informací nebyl při událostech nikdo zraněn," řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

V Olomouckém kraji ve vyšších polohách Šumperska a Jesenicka leží zbytky rozbředlého sněhu. V noci kvůli sněhovým přeháňkám i poklesu teplot vyjely do terénu sypače, vozovky v obou horských okresech byly ráno sjízdné se zvýšenou opatrností. Kvůli smíšeným srážkám by mohly namrzat silnice na Prostějovsku.

Sněhové přeháňky se objevily i na Kroměřížsku ve Zlínském kraji. Na Vsetínsku v některých úsecích snižují dohlednost mlhy. Kvůli nočnímu sněžení vyjížděli silničáři i na Vysočině. "Kolem půlnoci začala jít teplota dolů, vozovky začaly trochu namrzat, přišly tři nevýrazné sněhové přeháňky, napadlo do tří centimetrů sněhu," řekl dispečer krajských silničářů Roman Hubený. Hlavní tahy, které silničáři ošetřili solí, jsou mokré, na některých silnicích nižších tříd leží vrstva rozbředlého sněhu.

Slabá vrstva sněhu leží i na silnicích v Krkonoších a Orlických horách a sníh připadl i v Libereckém kraji. Podle dopravního webu je vrstva nového sněhu na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a v západní části Krkonoš na Semilsku, zbytky rozbředlého sněhu jsou místy i na hlavních tazích na Jablonecku.

K večeru očekávají meteorologové ochlazování a lokálně možnost tvorby náledí nebo zmrazků. Ve vyšších polohách se mohou vlivem silného větru místy tvořit sněhové jazyky.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz billboardů u dálnic platí, Ústavní soud odmítl škrtat v novele

19.02.2019 16:03 Aktualizováno Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud …

Dálnici D1 blokují hromadné nehody. Provoz omezen, tvoří se kolony

19.02.2019 09:39 Hromadné nehody několika aut zkomplikovaly dnes ráno provoz na dálnici D1 u Brna ve směru na…

Na Chomutovsku se srazily kamiony, jeden řidič zemřel. Silnice je uzavřena

19.02.2019 09:28 Jeden člověk zemřel při srážce dvou kamionů, která dnes ráno uzavřela na Chomutovsku poblíž obce…

U dálnic zůstaly desítky nelegálních billboardů. Majitelé dělají cavyky,…

18.02.2019 17:15 V okolí tuzemských dálnic zůstávají po téměř roce a půl platnosti zákazu billboardů v ochranném…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama