Zapadlé kamiony blokovaly dopravu, potíže byly na Vysočině včetně D1

Dopravu na Vysočině dnes komplikovalo sněžení a zapadlé kamiony. Blokovaly i dálnici D1, na které do 12:00 platilo varování před kluzkou vozovkou. Teď už jsou všechny silnice ošetřené a na území Vysočiny už by nemělo podle krajských silničářů s výjimkou východní části kraje sněžit. Podle webu Policie ČR zůstává v kraji kvůli zapadlému kamionu neprůjezdná jen silnice číslo 348 u obce Štoky na Havlíčkobrodsku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Na Vysočině sněžilo od noci. Bez větších sněhových přeháněk je kraj asi od 10:00. Do té doby se podle mluvčí policie Dany Čírtkové stalo v kraji přibližně 20 dopravních nehod, při kterých se lehce zranili dva lidé.

Odstavené kamiony částečně blokovaly provoz na silnici 34 u Jitkova na Havlíčkobrodsku. Na dálnic D1 se dopoledne tvořily kolony. Ve směru na Brno na 96. kilometru havarovala v 8:30 dvě osobní auta, nikdo se nezranil. Bez zranění se obešla i ranní nehoda autobusu na náměstí Svobody v Pacově na Pelhřimovsku.

Kamion zapadl také u Brzkova na Jihlavsku, kde kvůli tomu byla několik hodin neprůjezdná silnice mezi Přibyslaví a Polnou. Zapadlé kamiony bylo nutné vyprostit také v Novém Městě na Moravě nebo v Náměšti nad Oslavou. U obce Štoky zapadl kamion krátce po 12:00.

V kraji začalo sněžit dnes kolem 03:00, nejprve na Havlíčkobrodsku, postupně v celém kraji. Hlavní tahy jsou mokré nebo s rozbředlým sněhem, na vedlejších silnicích leží vrstva sněhu krytá posypem.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Selhali na D1, ale nemají dost. Italská firma se u ŘSD uchází o další…

18.01.2019 13:06 Italové zatím na stavbách českých silnic a dálnic nezanechali dobrou stopu, tamní firma se podílela…

Sníh a náledí komplikují dopravu, havarovaný kamion zablokoval dálnici D11

18.01.2019 08:24 Dálnici D11 ve směru na Hradec Králové zablokovala dnes ráno na 54. kilometru na Kolínsku nehoda…

Na Náchodsku havaroval autobus s 20 lidmi, pět zraněných

17.01.2019 09:25 U obce Černčice na Náchodsku dnes ráno narazil autobus s 20 lidmi včetně řidiče do stromu a skončil…

Boží Dar dnes zprůjezdnil silnice a zrušil kalamitní stav, trval několik…

16.01.2019 18:15 Aktualizováno Město Boží Dar ukončilo dnes v 17:00 kalamitní stav vyhlášený v pátek kvůli nezvladatelnému silnému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama