Dopravu na Liberecku zkomplikoval sníh a vítr, některé silnice jsou pro kamiony uzavřené

Dopravu v Libereckém kraji dnes zkomplikovalo sněžení a vítr. Sníh padal hlavně v horských oblastech. Problémy měli řidiči kamionů na Českolipsku na silnici 13 na Práchni, uvízlé kamiony ale zablokovaly i silnici 9 u Svoru. Uzavřena zůstává pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Silničáři ji uzavřeli o půlnoci a vzhledem k předpovědi tudy kamiony neprojedou nejméně do středy. ČTK to řekl Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK.

Přidejte svůj názor

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Sníh ráno zastavil i provoz na frekventované železniční trati z Kořenova přes Harrachov do Sklářské Poreby v Polsku. Vlaky nejezdily od 08:00. Zavedena nebyla kvůli množství sněhu ani náhradní autobusová doprava. Trať se podařilo zprůjezdnit až hodinu po poledni. První vlak, který mohl pokračovat až do Polska, vyjel z Liberce ve 12:35 a do Sklářské Poreby dorazil po 14:00.

Po silnici 10 do Harrachova a dál do Polska autobusy a auta projedou. Řidičům kamionů silničáři doporučují využít k cestě do Polska alternativní trasu po silnici 35 přes Hrádek nad Nisou. Silnice na Harrachov se zavírá s každým silnějším sněžením, k zablokování 18 kilometrů dlouhého úseku totiž stačí jediný uvízlý kamion. "Apelujeme proto na řidiče nákladních vozidel, aby v době uzavírky využili alternativní trasu a nepokoušeli se projet uzavřeným úsekem silnice 10," zdůraznil Šén.

Uzavřená je pro nákladní dopravu nad šest tun také silnice třetí třídy z Mníšku na Liberecku přes Oldřichovské sedlo do Raspenavy. Silnice se nesolí a je na ní zledovatělá vrstva ujetého sněhu, proto zůstane podle Šéna pro kamiony uzavřena až do odvolání. K cestě do Raspenavy a Hejnic musí řidiči kamionů využít hlavní silnici 13 přes Frýdlant, která se udržuje chemicky.

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou většinou holé a mokré, ve vyšších polohách může na vozovkách ležet rozbředlý sníh. Na silnicích nižších tříd je vrstva ujetého sněhu. Motoristé by měli být opatrní, silnice kloužou. "Řidiči by měli být připraveni na náhlou změnu počasí a přizpůsobit tomu styl jízdy. Doporučujeme kvalitní zimní výbavu - zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku, při cestách do hor dostatek pohonných hmot, sněhové řetězy a lopatu," dodal Šén.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákladní vůz narazil v Benešově do autobusu s 50 dětmi

25.03.2019 16:55 Aktualizováno Nákladní auto převážející dlouhé klády dnes ráno v Benešově narazilo do školního autobusu, v němž…

Smrtelná nehoda na Pardubicku. Zahynuli dva lidé, další je zraněn

24.03.2019 22:00 Aktualizováno Při čelním střetu dvou osobních aut u obce Bezděkov na Pardubicku zemřeli dnes večer oba řidiči.…

Motorkář při závodech na Plzeňsku vlétl do diváků, čtyři zranění

24.03.2019 15:33 Aktualizováno Motorkář při motokrosových závodech v Merklíně na Plzeňsku vletěl do diváků a zranil čtyři muže ve…

D10 zůstává na 7. km zavřená, bourání mostu se prodloužilo

24.03.2019 13:08 Dálnice D10 zůstává na 7. km v obou směrech uzavřená. Prodloužily se práce při bourání mostu u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama