Dopravu na Liberecku zkomplikoval sníh a vítr, některé silnice jsou pro kamiony uzavřené

Dopravu v Libereckém kraji dnes zkomplikovalo sněžení a vítr. Sníh padal hlavně v horských oblastech. Problémy měli řidiči kamionů na Českolipsku na silnici 13 na Práchni, uvízlé kamiony ale zablokovaly i silnici 9 u Svoru. Uzavřena zůstává pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Silničáři ji uzavřeli o půlnoci a vzhledem k předpovědi tudy kamiony neprojedou nejméně do středy. ČTK to řekl Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK.

Přidejte svůj názor

Zimní počasí, ilustrační foto

Sníh ráno zastavil i provoz na frekventované železniční trati z Kořenova přes Harrachov do Sklářské Poreby v Polsku. Vlaky nejezdily od 08:00. Zavedena nebyla kvůli množství sněhu ani náhradní autobusová doprava. Trať se podařilo zprůjezdnit až hodinu po poledni. První vlak, který mohl pokračovat až do Polska, vyjel z Liberce ve 12:35 a do Sklářské Poreby dorazil po 14:00.

Po silnici 10 do Harrachova a dál do Polska autobusy a auta projedou. Řidičům kamionů silničáři doporučují využít k cestě do Polska alternativní trasu po silnici 35 přes Hrádek nad Nisou. Silnice na Harrachov se zavírá s každým silnějším sněžením, k zablokování 18 kilometrů dlouhého úseku totiž stačí jediný uvízlý kamion. "Apelujeme proto na řidiče nákladních vozidel, aby v době uzavírky využili alternativní trasu a nepokoušeli se projet uzavřeným úsekem silnice 10," zdůraznil Šén.

Uzavřená je pro nákladní dopravu nad šest tun také silnice třetí třídy z Mníšku na Liberecku přes Oldřichovské sedlo do Raspenavy. Silnice se nesolí a je na ní zledovatělá vrstva ujetého sněhu, proto zůstane podle Šéna pro kamiony uzavřena až do odvolání. K cestě do Raspenavy a Hejnic musí řidiči kamionů využít hlavní silnici 13 přes Frýdlant, která se udržuje chemicky.

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou většinou holé a mokré, ve vyšších polohách může na vozovkách ležet rozbředlý sníh. Na silnicích nižších tříd je vrstva ujetého sněhu. Motoristé by měli být opatrní, silnice kloužou. "Řidiči by měli být připraveni na náhlou změnu počasí a přizpůsobit tomu styl jízdy. Doporučujeme kvalitní zimní výbavu - zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku, při cestách do hor dostatek pohonných hmot, sněhové řetězy a lopatu," dodal Šén.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boží Dar dnes zprůjezdnil silnice a zrušil kalamitní stav, trval několik…

16.01.2019 18:15 Aktualizováno Město Boží Dar ukončilo dnes v 17:00 kalamitní stav vyhlášený v pátek kvůli nezvladatelnému silnému…

Pražské letiště odbavilo rekordní počet cestujících. Kam se létá…

15.01.2019 11:20 Pražské Letiště Václava Havla v loňském roce odbavilo rekordních 16,8 milionu cestujících, což je…

Zimní počasí dál trápí Česko: Řada silnic uzavřena, kalamitu zhoršuje…

15.01.2019 10:05 Na mnoha místech přetrvávají problémy spojené se silným větrem a vytrvalým sněžením. Některé…

Počasí na jihu Moravy komplikuje dopravu: Autobusy mají zpoždění, na…

14.01.2019 21:51 Kvůli poryvům silného větru, sněžení a zledovatělým silnicím mají v Jihomoravském kraji potíže…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama