Dálnici D4 nedaleko Prahy uzavřela hromadná nehoda, čtyři zranění

Dálnici D4 u Kytína nedaleko Prahy uzavřela dnes ráno nehoda tří osobních aut. Čtyři lidé utrpěli zranění, směr na Příbram byl více než pět hodin neprůjezdný, vyplynulo z informací policie, hasičů a záchranné služby.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

Nehoda se stala kolem 6:30 na 22. kilometru ve směru na Příbram. Podle prvotních zpráv bouralo pět aut, později byl počet upřesněn na tři. "Jedno auto dostalo smyk a havarovalo, cestující při vystupování srazilo jiné vozidlo a potom se k tomu dostalo ještě třetí auto," řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové přepravil vrtulník jednoho člověka s vážným poraněním hlavy do pražské střešovické nemocnice. Dva lidé utrpěli středně těžká zranění hrudníku a zhmoždění krční páteře, sanitky je odvezly do Motola. Jeden muž skončil s poraněnou nohou v příbramské nemocnici.

Policisté z dálnice odkláněli dopravu na 21. kilometru, provoz byl obnoven před polednem. Policejní mluvčí Markéta Johnová uvedla, že u dvou řidičů bylo dechovou zkouškou na místě vyloučeno pití alkoholu před jízdou. U vážně zraněné šoférky, kterou přepravoval vrtulník, musel být nařízen rozbor krve.

U nehody zasahovaly jednotky hasičů z Dobříše a Řevnic. Podle Gabriela nebylo nutné nikoho vyprošťovat. Na místo byl povolán sypač a instalováno mobilní dopravní značení. "Hasiči pomohli s transportem pacientky na palubu vrtulníku, na havarovaných vozech provedli protipožární opatření a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny," dodal mluvčí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve skladech ŘSD se nakupily odstraněné billboardy. Většinu čeká likvidace

20.03.2019 12:56 Majitelé billboardů si většinu odstraněných poutačů, které dosud skladuje Ředitelství silnic a…

Tramvaj v Praze srazila chodkyni, ta utrpěla zranění hlavy a hrudníku

20.03.2019 08:45 V pražských Řepích srazila dnes ráno tramvaj chodkyni, která zůstala zaklíněná pod soupravu. Žena…

Stát identifikuje místa, která komplikují práci strojvůdců

19.03.2019 17:03 Stát chce identifikovat a následně upravit místa na tuzemské železnici, která mohou negativně…

Začátek jara je pro motorkáře obzvlášť rizikový, varuje BESIP. Spustí…

19.03.2019 15:34 Aktualizováno Konec zimy a počátek jara je pro motocyklisty velmi rizikovým obdobím. Na silnicích po několika…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama