Boží Dar dnes zprůjezdnil silnice a zrušil kalamitní stav, trval několik dní

Město Boží Dar ukončilo dnes v 17:00 kalamitní stav vyhlášený v pátek kvůli nezvladatelnému silnému sněžení a později i kvůli silnému větru. Do nejvýše položeného města v České republice ale dál platí zákaz vjezdu všem vyjma místních, záchranářů a lidí s vyhrazeným parkováním. Zrušení kalamitního stavu přišlo poté, co se dnes podařilo zprůjezdnit všechny hlavní silnice do Božího Daru a provoz zahájily i lyžařské areály. Kalamitní stav trval šest dní. Neprůjezdná zůstává silnice na Zlatý Kopec.

Přidejte svůj názor

Zima, ilustrační fotografie

Zákaz vjezdu do města pro motorová vozidla kromě místních obyvatel, zásobování, záchranných složek a hostů s předplaceným parkováním bude podle starosty Jana Horníka (STAN) platit do konce zimní sezony.

"Vstup do obecních lesů a na běžecké trasy nacházející se v lese na správním území města je i nadále zakázán. Běžecké stopy se budou upravovat pouze ve volném nelesním prostoru na loukách kolem města," informoval ČTK starosta města.

Silničáři už před polednem obnovili průjezd na silnici z Božího Daru na Neklid a Klínovec. ČTK to řekl vedoucí zimní údržby krajských silničářů Josef Bulka. Ráno kolem 7:30 byla otevřena silnice na Boží Dar, která patří k hlavním tahům do Německa. Dosud tam byl provoz jen pro zásobování a pro místní, kteří mohli několikrát za den jet za pluhem silničářů.

Už v úterý silničáři zprůjezdnili část silnice z Božího Daru směrem na Ryžovnu až k Myslivnám. "Je tam vodárna a vypadávala tam elektřina. Bylo nutné tam dopravit agregát, jinak by Boží Dar byl bez vody," řekl Bulka. Nyní pracují na zprůjezdnění silnice k osadě Zlatý Kopec. Lidem, kteří tam nemají nemovitost, ale zatím nedoporučují se tam vydávat. Průjezd zatím není možný ani na vrchol Klínovce.

Podle Horníka chybí pouze zprůjezdnění silnice na Zlatý Kopec, která je posetá spadanými stromy. "Osady Myslivny, Ryžovna a Zlatý kopec jsou konečnými místy bez parkovacích ploch, kde se nebude dát projet nikam dál až do konce zimy, takže upozorňujeme řidiče, aby do těchto míst vůbec nejezdili," uvedl Horník.

Dnes ráno byl také po odstranění popadaných stromů obnoven provoz na železniční trati č. 142 Karlovy Vary - Nejdek - Potůčky. Silnice v kraji byly po oteplení sjízdné, jen ve vyšších polohách mohly na silnicích zůstávat zbytky sněhu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na dálnici D10 se srazilo sedm aut, jedno jelo v protisměru

15.02.2019 18:21 Aktualizováno Dálnice D10 byla dnes ráno na dvou místech na Mladoboleslavsku uzavřená. Na 46. kilometru ve směru…

Zemřel senior, který jel po dálnici D5 do protisměru. Druhý řidič bojuje o…

15.02.2019 14:22 V plzeňské fakultní nemocnici zemřel v noci na dnešek na následky těžkých zranění senior, který…

V Ústí se srazila sanitka s dodávkou. Čtyři zranění, převážený pacient…

15.02.2019 13:13 Při nehodě dodávky a sanitky se dnes v Ústí nad Labem zranili čtyři lidé. Jedním z nich byl…

Část metra C stála. Do kolejiště spadl člověk, střet se soupravou nepřežil

15.02.2019 10:59 Aktualizováno Mezi stanicemi Kačerov a Pražského povstání byl dnes na více než hodinu v obou směrech přerušen…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama