Česko pod náporem sněhu. Řidiči by měli zbystřit

Na některých místech Česka musí řidiči stále dodržovat zvýšenou opatrnost. V Beskydech leží ujetá posypaná vrstva sněhu, ve vyšších polohách na Opavsku jsou místy zbytky zledovatělého sněhu.

Přidejte svůj názor

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

Opatrní musí být řidiči i na silnicích první třídy na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku, které jsou vlhké nebo mokré po chemickém ošetření. Jinak jsou silnice v kraji většinou holé, suché, vymrzlé.

Pro kamiony je stále uzavřena silnice I/56 mezi Ostravicí na Frýdecko-Místecku a Horní Bečvou na Vsetínsku, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko. Kvůli přehradě s pitnou vodou Šance ji silničáři nemohou ošetřovat chemicky a těžké vozy tam v kopcích i při slabé sněhové vrstvě mají problémy.

Silnice na jihu Čech jsou většinou holé a vymrzlé. Teploty v noci klesaly od minus deseti k minus 18 stupňům Celsia v horských oblastech. Na některých silnicích nižších tříd zůstává místy ujetá a zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Silnice jsou podle krajských silničářů s opatrností sjízdné.

Podle dispečera krajské správy a údržby silnic vyjížděly přes noc v kraji jen dva vozy na místa, kde se mohla tvořit námraza. Zledovatělé úseku jsou podle něho především v lesních úsecích horských silnic.

Hlavní tahy na Vysočině včetně dálnice D1 jsou holé a vymrzlé. Teploty v noci klesaly k minus deseti stupňům Celsia. Ujetá a zledovatělá vrstva sněhu leží na některých silnicích nižších tříd. Silnice v kraji jsou s opatrností sjízdné, vyplývá z informací krajských silničářů.

Silnice ve vyšších polohách Vsetínska udržované inertním posypem pokrývala dnes ráno uježděná vrstva sněhu o tloušťce pěti až deseti centimetrů. Na Kroměřížsku musí být řidiči opatrní ve vyšších polohách Hostýnských vrchů, silnice tam mohou namrzat. Hlavní tahy ve Zlínském kraji jsou většinou holé, suché nebo vlhké, sjízdné bez omezení. Vyplývá to z aktuálních informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

V kraji bylo ráno převážně jasno až polojasno, beze srážek, teploty se pohybovaly od minus 12 do minus pěti stupňů Celsia. Místy fouká slabý vítr.

Na silnicích ve vyšších polohách Jesenicka a Šumperska udržovaných inertním posypem je uježděná zledovatělá vrstva sněhu, řidiči tam musí být opatrní. Ostatní silnice v Olomouckém kraji jsou holé, suché nebo vlhké a sjízdné bez omezení, vyplývá z aktuálních informací silničářů.

Ve výše položených oblastech zůstává na východě Čech na silnicích ujetý a zledovatělý sníh, místy se tvoří lokální námrazy. Vyplývá to z údajů krajských cestářů.

Na úsecích udržovaných inertní směsí v CHKO Broumovsko je místy zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. V horských oblastech Orlických hor jsou vozovky také pokryté ujetou a místy zledovatělou vrstvou sněhu. Sjízdné jsou s maximální opatrností.

V regionu Lanškrouna zůstává na silnicích ujetá vrstva sněhu, kterou silničáři ošetřili posypovým materiálem. Sníh zůstává na hlavní silnici I/11 přes Suchých vrch. Pro kamiony jsou nutné řetězy.

V oblasti Žamberka na Orlickoústecku jsou na vozovkách zbytky zledovatělého sněhu, lokálně se tvoří na otevřených úsecích námrazy. V Železných horách se po odtávajícím sněhu může tvořit náledí, místy tam je zledovatělá vrstva sněhu s posypem.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do vojenské kolony nesmí vjíždět auta, připomněla policie

24.04.2019 14:55 Do kolony vojenských vozidel na běžných silnicích se nesmí zařazovat auta. Jde o přestupek, za…

loading...

Přímý let do Vietnamu už letos? Vietnamci i čeští turisté se jej nejspíš…

24.04.2019 12:45 Nejen Vietnamci žijící v Čechách, ale i čeští turisté by uvítali zavedení přímého letu mezi Českem…

Češi na dovolených trpí. V létě jim v zahraničí hrozí velké komplikace

23.04.2019 22:34 Aktualizováno Výpadek problémových letadel Boeing 737 MAX dopadá na první Čechy, kteří se na dovolenou do…

U Jihlavy se srazilo osobní auto s náklaďákem, muž a dítě na místě zahynuli

23.04.2019 16:27 Dva lidé zemřeli dnes odpoledne při srážce osobního auta s nákladním na silnici číslo 602 u Jihlavy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama