Husté sněžení komplikuje dopravu. Na Boží Dar pouze s řetězy, nabádá policie

Policisté a silničáři doporučují při cestě z Jáchymova na Boží Dar řidičům, aby použili řetězy. Silnici dnes projedou bez problémů také vozidla SUV 4x4. Jiné automobily by mohly uvíznout v kopcích a zatarasit horskou část silnice I/25, tak jako se to stalo mezi 09:00 a 10:00. Na čtyřkilometrovém úseku jsou policejní hlídky a traktory silničářů. ČTK to řekli mluvčí karlovarské policie Kateřina Krejčí a dispečer krajských silničářů Viktor Tomášek.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

"Doporučujeme, aby si je řidiči nasadili na vhodném místě na parkovištích už pod Jáchymovem, aby se silnice zase neucpala," uvedla Krejčí. Po 09:00 byla v místě kolona vozidel až do Dolního Žďáru směrem k Ostrovu nad Ohří. Za Jáchymovem směrem na Boží Dar je podle Krejčí značka přikazující zimní výbavu. Hlídky jsou na místě, dodala.

Podle Krejčí je silnice projetá a posolená, ale stále tam hustě sněží. "Jede se po sněhu," řekl Tomášek. Na ostatních silnicích v Karlovarském kraji nejsou takové problémy jako za Jáchymovem.

Podle Tomáška budou přeháňky po celý den, ale odpoledne by se mělo oteplit. "V nadmořských výškách do 600 metrů bude pršet nebo padat mokrý sníh. V Jáchymově a na Božím Daru, tedy ve výškách 900 a 1200 metrů, má dále hustě sněžit," uvedl. Technika silničářů bude stále v terénu.

Husté sněžení komplikuje dopravu i na severu Čech. Největší potíže jsou ve stoupáních nad Chomutovem k přechodu přes Německo na silnici I/7, v kopcích ve Šluknovkém výběžku, v Krušných a Jizerských horách.

V Libereckém kraji se nedaří mezi Kořenovem a Desnou na Jablonecku udržet komunikaci sjízdnou pro nákladní vozidla. Na cestách leží uježděný sníh, vozovky jsou kvůli sněhu na mnoha místech zúžené.

Kamiony zůstaly stát podél silnic na řadě míst, jako je Klapý na Litoměřicku, Klášterec nad Ohří na Chomutovsku, ale i jinde. Zasněžené jsou chodníky v Ústí nad Labem, kde mají trolejbusy potíže s jízdou do kopců. Policie proto nabádá řidiče k velké opatrnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Českolipsku se srazila motorka s autem. Zemřela žena, čtyři zranění

24.08.2019 14:22 Při střetu s osobním autem dnes u Kravař na Českolipsku zemřela jednapadesátiletá řidička motocyklu…

Dvě nehody sanitek zkomplikovaly provoz v Praze, v nemocnici skončilo sedm…

23.08.2019 22:04 Dvě nehody sanitek zkomplikovaly dnes vpodvečer provoz v Plzeňské ulici v Praze. Při první narazil…

Číňané mají smůlu: Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

23.08.2019 21:22 Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy…

Dálnice D11 se po roce a půl opravila. Třetí pruh stále chybí

23.08.2019 15:50 Řidiči, kteří cestovali v posledních měsících do Prahy po dálnici D11 směrem od Hradce Králové, si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama