Mokrý sníh vyvrací stromy do silnic i na železnici

Mokrý sníh na jihu Čech vyvrací stromy do silnic a na železnici, hasiči měli od rána kvůli odstraňování následků sněžení téměř sto výjezdů. Podle údajů na webu Českých drah byl dopoledne provoz v kraji mimořádně přerušen na třech úsecích tratí. Popadané stromy zablokovaly trať mezi stanicemi Písek a Záhoří, vlaky nejezdí ani mezi Střelskými Hošticemi a Plzní, kde jeden vlak najel do spadlého stromu. Vlaky stály i mezi Čížovou a Vráží u Písku, v tomto úseku už byl provoz obnoven.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Policie zaznamenala od rána dvě desítky dopravních nehod, zatím se obešly bez těžších zranění lidí. ČTK to řekla mluvčí jihočeské policie Štěpánka Uhlířová v 10:00.

Podle silničářů začalo na jihu Čech sněžit asi tři hodiny po půlnoci, na Šumavě do rána napadlo i kolem 15 centimetrů sněhu.

Hasiči začali popadané stromy odklízet kolem 06:00. Do 10:00 se počet zásahů přiblížil stovce. "Více než tři desítky událostí evidujeme na Písecku, stejný počet je na Strakonicku, o něco méně na Prachaticku," uvedla jejich mluvčí Vendula Matějů. Podotkla, že během jednoho výjezdu často jednotky odstraňují více popadaných stromů. Někde spadly stromy i na auta, žádná zranění ale zatím hasiči nemají hlášená.

Na železnici se začaly problémy objevovat před 08:00. V úseku mezi Plzní a Českými Budějovicemi přestaly vlaky jezdit kvůli poruše trakčního vedení ze Střelských Hoštic směrem na Plzeň. Omezení zřejmě potrvá do 14:00, měly by tam být zajištěny náhradní autobusy. Náhradní autobusovou dopravu zajišťují dráhy i mezi stanicemi Písek a Záhoří, kde by měla výluka skončit asi hodinu po poledni.

Silničáři mají venku všechny sypače a spolu s hasiči průběžně z vozovek odstraňují popadané větve a stromy. "Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, nicméně žádnou jsme neuzavřeli," řekl Jan Vykouk z dispečinku krajské správy a údržby po 10:00.

Přes den bude na jihu Čech zataženo. Místy i vydatné sněžení bude slábnout později odpoledne a večer. Teploty budou nejvýše mezi minus jedním až plus dvěma stupni Celsia. Vát bude mírný vítr.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zablokovaná D1 na Žďársku. Porouchaný kamion v zúžení překáží

24.05.2019 08:53 Aktualizováno Porouchaný kamion dnes ráno na několik hodin částečně zablokoval dálnici D1 v zúžení na 141.…

Plán rozvoje dopravy v Praze do roku 2030 schválen. Co se změní?

24.05.2019 06:52 Pražští zastupitelé dnes ráno schválili plán rozvoje dopravy do roku 2030. Tzv. plán udržitelné…

Stavba metra D? Praha nemá peníze a nemůže si půjčit, varuje ODS

23.05.2019 09:48 Aktualizováno Opoziční zastupitelé ODS a ANO budou chtít na dnešním jednání pražských zastupitelů jednat o stavbě…

Dopravní kolaps v Brně! Uzavřené ulice, mosty, tunel i část D1, řidiče…

21.05.2019 22:48 Aktualizováno Už tak špatná dopravní situace v Brně se o prázdninách ještě zhorší. Ředitelství silnic a dálnic,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama