Provoz na mostu u Vltavské bude opět omezen, TSK podepře kritická místa

Práce na podepření poškozeného mostu v Bubenské ulici nedaleko stanice metra C Vltavská znovu omezí automobilovou a tramvajovou dopravu. Auta ve směru do Holešovic po mostě neprojedou od sobotního rána do neděle 24. února. Tramvajová doprava pod mostem bude přerušena o nadcházejícím a také posledním únorovém víkendu, mezi tím od pondělí 11. do pátku 22. února tramvaje pod mostem pojedou jen směrem z Vltavské na Strossmayerovo náměstí. Na svém webu to dnes uvedla Technická správa komunikací (TSK).

Přidejte svůj názor

Most na Vltavské. Červeně vyznačená část se bude bourat

Most byl kvůli havarijnímu stavu uzavřen loni v říjnu a před koncem roku byl po zátěžových zkouškách zprovozněn jedním pruhem pro osobní vozy a další auta do 3,5 tuny. Provizorní podpěry dosud most podepíraly pouze ve dvou místech, počátkem tohoto týdne prostor pod mostem převzala stavební firma Hochtief, aby pod most umístila další podpěry.

"Podepřou se kritická místa mostu, aby se pod most vrátila tramvajová doprava v plném rozsahu a zároveň mohl být most bezpečně používán, než se rozhodne o jeho další budoucnosti," uvedla TSK. Po podepření druhého a čtvrtého mostního pole chce TSK obnovit plný provoz aut do 3,5 tuny a také tramvajovou dopravu ve všech směrech. Kvůli pracím byl už dřív přerušen provoz tramvají mezi Těšnovem a Vltavskou.

Samotná stavba a montáž dalších podpěr by měla začít v polovině února, záležet bude i na počasí. "Celou druhou etapu podepření mostu bychom měli dokončit přibližně do jednoho měsíce, uděláme ale vše pro to, abychom to zvládli dříve," uvedl generální ředitel TSK Petr Smolka.

Most se kvůli budování dalších podpěr uzavře pro všechna auta ve směru do Holešovic od soboty 9. února od 06:00 do půlnoci v neděli 24. února. Opačným směrem na Hlávkův most auta po souběžném mostě projedou bez omezení.

Do neděle 24. února by měla trvat i všechna omezení tramvajové dopravy. Linka 14 už od pondělí nejezdí po Hlávkově mostě, ve směru z centra končí u Bílé labutě, z Palmovky na Vysočanskou jezní místo ní linka 6. Zcela přerušen bude provoz tramvají o víkendech 9. a 10. února a 23. a 24. února. Linky 1 a 25 pojedou ze Strossmayerova náměstí odklonem přes Výstaviště na Maniny. Linka číslo 12 bude končit na Výstavišti. Od pondělí 11. února do pátku 22. února budou linky 1 a 25 projíždět pod mostem pouze z Vltavské na Strossmayerovo náměstí. V opačném směru bude odklon přes Výstaviště na Maniny. Linka 12 objede v tomto období Holešovice kolem dokola.

Práce na dalších podpěrách by měly TSK vyjít na 16 milionů korun. Co bude s mostem dál, zatím není rozhodnuto. Jednou z možností je, že bude v rámci proměny okolí Vltavské zbořen a auta a tramvaje by se křížily na běžné křižovatce. Nyní po mostě jezdí auta a pod ním projíždějí tramvaje. O žádné z konkrétních variant však město zatím nejednalo.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U dálnic zůstaly desítky nelegálních billboardů. Majitelé dělají cavyky,…

18.02.2019 17:15 V okolí tuzemských dálnic zůstávají po téměř roce a půl platnosti zákazu billboardů v ochranném…

Pod most u Vltavské byl instalován nový nosník, je zastaven provoz aut a…

18.02.2019 16:53 Pod most v Bubenské ulici nedaleko stanice metra C Vltavská byl dnes instalován nový nosník, který…

Slevy na jízdné? Systém funguje dobře, říká Ťok. Změny v budoucnu ale…

18.02.2019 15:37 Slevy ve veřejné dopravě pro studenty a důchodce ministerstvo dopravy zatím měnit nechce. Novinářům…

V Mělníku se zřítil autobus ze srázu. Tři zranění, na místo jely jeřáby

18.02.2019 13:37 Aktualizováno V Mělníku dnes brzy ráno havaroval autobus, tři lidé utrpěli zranění. Autobus vyjel mimo silnici 16…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama