Řidiči, kolik máte bodů? Stav konta lze nově kontrolovat přes Portál občana

Přehled o končící platnosti řidičského průkazu či stav svého bodového konta mohou lidé od úterý nalézt nově na Portálu občana. Na webu o tom informovala mluvčí ministerstva vnitra Klára Pěknicová. Internetový přístup k některým údajům státní správy spustilo vnitro před sedmi měsíci. Lidé mohou službu využít například k nahlížení na své údaje v registru obyvatel, v katastru nemovitostí či o důchodu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

K využití Portálu občana musí mít lidé aktivovaný elektronický čip v občanském průkazu nebo mít datovou schránku. V prosinci loňského roku mělo aktivovaný čip 190.000 lidí. Dále si musí pořídit čtečku karet a stáhnout aplikaci. Poté se dostanou ke svým elektronickým receptům a mohou využívat služeb České správy sociálního zabezpečení, k ostatním službám mají jen informativní přístup. K elektronickým výpisům z veřejných rejstříků a komunikaci s úřady si musí lidé založit datovou schránku.

Poté se dostanou ke svým elektronickým receptům a mohou využívat služeb České správy sociálního zabezpečení, k ostatním službám mají jen informativní přístup. K elektronickým výpisům z veřejných rejstříků a komunikaci s úřady si musí lidé založit datovou schránku.

V lednu se k internetovému portálu připojil živnostenský rejstřík, v únoru registr řidičů. "Do budoucna chceme upozorňovat na body za přestupky nebo končící platnost průkazů aktivně prostřednictvím datové schránky, textové zprávy nebo e-mailu, pokud o to občan požádá," uvedl v tiskové zprávě ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Lidé se do Portálu občana za prvních sedm měsíců přihlásili zhruba 100.000krát. "Ve všední dny evidujeme cca 700 přihlášení za den, o víkendech tento počet mírně klesá," uvedlo ministerstvo vnitra. Lidé nejčastěji využívají portál k přístupu do registrů, do datových schránek a k žádostem o výpisy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Doprava u Prahy kolabuje, na okruhu a D1 se tvořily dlouhé kolony

26.04.2019 11:06 Aktualizováno Dlouhé kolony dnes ráno komplikovaly provoz na Pražském okruhu před Modleticemi a na navazující D1.…

Šéf TSK Petr Smolka končí. Praha se s ním neshodla, nahradí ho Sinčák

26.04.2019 10:29 Aktualizováno Dozorčí rada pražské Technické správy komunikací (TSK) dnes odvolala ředitele a předsedu…

Most přes D4 u Řitky musel být uzavřen, je v havarijním stavu

25.04.2019 15:37 Most přes dálnici D4 u Řitky nedaleko Prahy musel být kvůli havarijnímu stavu od středy uzavřen.…

Tragická silvestrovská nehoda míří k soudu, řidičce hrozí až osm let

25.04.2019 12:10 Státní zástupce podal obžalobu na řidičku, která na Silvestra v Praze v podnapilém stavu srazila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama