Řidiči, kolik máte bodů? Stav konta lze nově kontrolovat přes Portál občana

Přehled o končící platnosti řidičského průkazu či stav svého bodového konta mohou lidé od úterý nalézt nově na Portálu občana. Na webu o tom informovala mluvčí ministerstva vnitra Klára Pěknicová. Internetový přístup k některým údajům státní správy spustilo vnitro před sedmi měsíci. Lidé mohou službu využít například k nahlížení na své údaje v registru obyvatel, v katastru nemovitostí či o důchodu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

K využití Portálu občana musí mít lidé aktivovaný elektronický čip v občanském průkazu nebo mít datovou schránku. V prosinci loňského roku mělo aktivovaný čip 190.000 lidí. Dále si musí pořídit čtečku karet a stáhnout aplikaci. Poté se dostanou ke svým elektronickým receptům a mohou využívat služeb České správy sociálního zabezpečení, k ostatním službám mají jen informativní přístup. K elektronickým výpisům z veřejných rejstříků a komunikaci s úřady si musí lidé založit datovou schránku.

Poté se dostanou ke svým elektronickým receptům a mohou využívat služeb České správy sociálního zabezpečení, k ostatním službám mají jen informativní přístup. K elektronickým výpisům z veřejných rejstříků a komunikaci s úřady si musí lidé založit datovou schránku.

V lednu se k internetovému portálu připojil živnostenský rejstřík, v únoru registr řidičů. "Do budoucna chceme upozorňovat na body za přestupky nebo končící platnost průkazů aktivně prostřednictvím datové schránky, textové zprávy nebo e-mailu, pokud o to občan požádá," uvedl v tiskové zprávě ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Lidé se do Portálu občana za prvních sedm měsíců přihlásili zhruba 100.000krát. "Ve všední dny evidujeme cca 700 přihlášení za den, o víkendech tento počet mírně klesá," uvedlo ministerstvo vnitra. Lidé nejčastěji využívají portál k přístupu do registrů, do datových schránek a k žádostem o výpisy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mělníku se zřítil autobus ze srázu. Tři zranění, na místo jedou jeřáby

18.02.2019 08:58 Aktualizováno V Mělníku dnes ráno havaroval autobus, tři lidé utrpěli zranění. Autobus vyjel mimo silnici 16 u…

Hromadná nehoda v Hamrech ucpala tah na Slovensko

17.02.2019 18:29 Jednu z hlavních komunikací na Slovensko, silnici první třídy č. 56 dnes odpoledne zhruba na tři…

Vážná nehoda na Rakovnicku: Čtyři zranění, jednoho museli hasiči…

16.02.2019 16:52 U Krušovic na Rakovnicku se dnes před 9:00 čelně srazilo osobní auto s dodávkou. Čtyři lidé se při…

Na dálnici D10 se srazilo sedm aut, jedno jelo v protisměru

15.02.2019 18:21 Aktualizováno Dálnice D10 byla dnes ráno na dvou místech na Mladoboleslavsku uzavřená. Na 46. kilometru ve směru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama