Řidiči, pozor na severu a východě Čech. Na silnicích je zledovatělý sníh

Na cestách ve vyšších polohách Orlických hor a Krkonoš v Královéhradeckém a Pardubickém kraji stále leží zbytky ujetého zledovatělého sněhu nebo zmrazky.

Přidejte svůj názor

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Povrch silnic je nerovný a řidiči musejí být při jízdě velmi opatrní. Na zledovatělé silnice z odtávajícího sněhu si musejí dát pozor řidiči v Železných horách na Chrudimsku.

Teploty se dnes ráno na východě Čech pohybovaly kolem minus pěti stupňů Celsia. Vyplynulo to z ranních informací meteorologů a silničářů.

Dnes by mělo být na východě Čech polojasno až oblačno, odpoledne by od severozápadu měla oblačnost ubývat. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat od dvou do pěti stupňů Celsia. Na horách v 1000 metrech nad mořem by mělo být kolem čtyř stupňů.

Hlavní tahy v Libereckém a Ústeckém kraji jsou holé a vymrzlé. Pozor by si měli dát řidiči v Krkonoších, Jizerských i Krušných horách. Na silnicích nižších tříd, které se neudržují chemicky, je zledovatělá vrstva ujetého sněhu, v níž se vlivem tání tvoří vyjeté koleje. Horské komunikace navíc lemují sněhové mantinely, které zhoršují výhled. Led může být i na parkovištích v zimních střediscích.

Teploty na severu Čech se dnes pohybují od minus osmi do minus jednoho stupně. Většinou je jasno nebo skoro jasno, místy fouká slabý vítr. Přes den bude na většině území jasno a teploty mohou podle meteorologů přes den vystoupat až k deseti stupňům.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Doprava v Praze kolabuje. Stojí auta, vlaky už se rozjely

21.11.2019 18:52 Aktualizováno Dopravu v pražské Libni dnes odpoledne zkomplikovala série nehod, které ztěžují hlavně průjezd…

Do spuštění nového mýtného systému zbývá pár dní. Nastane kolaps dopravy?

21.11.2019 14:37 Aktualizováno Budoucí správce mýta společnost CzechToll posílí kapacitu míst pro registraci do nového mýtného…

Češi se hrnou do vlaků. České dráhy i RegioJet přepravily více pasažérů

21.11.2019 10:01 České dráhy přepravily za tři čtvrtletí letošního roku 137,5 milionu cestujících, téměř o čtyři…

Novinka Českých drah: Platit kartou bude možné ve všech vlacích s průvodčím

21.11.2019 08:31 S novým jízdním řádem od 15. prosince budou mít cestující možnost platit kartou ve všech vlacích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama